Wbrew pozorom małe mieszkanie może być wygodne. Realizacja kawalerki według projektu i stylizacji Kingi Katus pokazuje, jak urządzić kawalerkę, by była przestronna, estetyczna i kobieca, a zarazem nowoczesna i funkcjonalna.

Urządzamy kobiecą kawalerkę: zagospodarowanie przestrzeni

Jednym z głównych warunków stworzenia funkcjonalnej kawalerki jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Przedstawione mieszkanie jest pomieszczeniem w wysokiej zabudowie – na ścianach powieszono mnóstwo szafek i półek, co oszczędza przestrzeń na podłodze i tworzy dużo miejsc do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Sypialnię połączoną z pokojem dziennym oddzielono od przedpokoju i aneksu kuchennego ścianką działową, w którą z jednej strony wbudowana jest szafa (znajduje się pod nią kolejny schowek, z dopasowanymi do jego wymiarów pudłami), a z drugiej regał, co stanowi dodatkową oszczędność miejsca. Ponadto, w ten sposób utworzone zostały dwie przestrzenie – przestrzeń do gotowania, jedzenia i do pracy (do boku aneksu kuchennego „przyklejony” jest wąski blat, służący za biurko) oraz przestrzeń sypialniano-relaksacyjna. W ciągu dnia sofa służy za zwykłe siedzisko, natomiast w nocy pełni rolę łóżka. Dzięki tej oszczędności przestrzeni, w pokoju dziennym zmieścił się jeszcze mały stolik na kółkach, a także fotel i komódka.

Urządzamy kobiecą kawalerkę: odpowiednia kolorystyka

Wrażenie przestronności w kawalerce wywołują jednolite białe ściany i meble – powiększają optycznie mieszkanie. Detale w pastelowych kolorach oddają charakter właścicielki i dodają kawalerce kobiecości, a drewniana podłoga przełamuje wszechobecną biel, co sprawia, że mieszkanie jeszcze bardziej zyskuje na przytulności. Z kolei designerskie dodatki nadają mieszkaniu nowoczesnego charakteru.