Projekty wnętrz: czarne ściany, beton i koronki czyli loft w centrum miasta!

Beton oraz kolor czarny opanowały całą część dzienną loftu zaaranżowanego w zwykłym mieszkaniu w mieście. Gdzie niegdzie w tle, pojawia się biel i kolor czerwony. Wystrój loftu dopełnia parkiet przemysłowy w ciepłym odcieniu brązu i czarne… koronki. Zaintrygowani? Pokazujemy galerię zdjęć z loftu zaaranżowanego w mieszkaniu w mieście.

Miejsce do pracy w lofcie
Beton dekoracyjny na ścianach w lofcie
Aranzacja loftu: miejsce do pracy z biurkiem
Wygodne półki na książki w lofcie
Czarna sofa w aranżacji loftu

Aranżacja  mieszkania jako loftu sprawdza się  w dużych otwartych przestrzeniach. Tutaj tak właśnie jest. Właściciele wyburzyli większość ścian działowych, dzięki czemu, przez francuskie okna, do wnętrza dociera światło dzienne z dwóch przeciwległych stron świata. W zależności od pory dnia wydobyta jest inna część loftu. Beton, a właściwie jego imitacja i kolor czarny opanowały większość ścian głównych. Gdzieniegdzie tylko przebija się biel i kolor czerwony. W części dziennej loftu tak naprawdę jedynym kolorem jest ciepły odcień brązu parkietu przemysłowego. Wrażenie loftu podbijają tutaj jeszcze stalowe belki konstrukcyjne, pomalowane oczywiście w kolorze czarnym.

Loft w mieszkaniu: funkcjonalny podział przestrzeni

Loft jest  miejscem do mieszkania i do pracy. Część przestrzeni dziennej stanowi część wypoczynkowa z wygodnymi sofami – oczywiście w kolorze czarnym – fotelami i stolikiem kawowym. Za jedną z sof ściana wygląda jakby była zrobiona z surowego betonu. Tłem dla drugiej sofy jest niska ścianka – w kolorze czarnym – oddzielająca optycznie kuchnię od części wypoczynkowej. Inna część przestrzeni dziennej stanowi  wygodne miejsce do pracy z dużym biurkiem i przepastnymi półkami na książki oraz katalogi. Tutaj tez króluja szara ściana z betonu dekoracyjnego. Jeszcze inna część należąca do otwartej przestrzeni to sypialnia właścicieli. Oczywiście z nietypowym łóżkiem. Łóżko jest wyjątkowo niskie, materace umieszczone są bezpośrednio na podłodze. Ciekawym elementem są dwa miękkie zagłowia umieszczone po przekątnej łóżka. Wszystkie części przestrzeni łączą te same lampy – wyglądające jak pogniecione papierowe poduszki. Jedynym pokojem wyróżniającym się kolorystycznie z całości jest pokój córek. Tu ściany są białe i czerwone. Białe są też zupełnie gładkie fronty szaf, biurka i też papierowa lampa - kula pod sufitem. Jedynym elementem nawiązującym do stylistyki całego mieszkania są czarne metalowe szafki. Elementem wydawałoby się kompletnie z innej bajki, nie pasującym do surowej stylistyki loftu, są pojawiające się w oknach koronkowe firanki. Jednak nie wyglądają one tak jak by były przeniesione prosto z mieszkania babci, ponieważ są …czarne!

Loft w mieszkaniu: czarna kuchnia i łazienka

Kuchnia i łazienka konsekwentnie utrzymane są w czarno – białej kolorystyce. Łazienka to czarne ściany i posadzka, antracytowy prysznic, białym dodatkiem jest ceramika. Jedynym akcentem przełamującym dyscyplinę kolorystyczną panującą w łazience jest kolor czerwony na … kosmetykach.  W kuchni widać natomiast wyraźny podział na konkretne ściany. Ściana „robocza” czyli tam gdzie znajduje się zlew i płyta do gotowania jest cała biała. Białe są wszystkie szafki i ściana pomiędzy nimi. Natomiast szafki przy niskiej ściance, oddzielającej kuchnię od części wypoczynkowej, szafki są w jedynym słusznym kolorze czarnym. I tutaj znowu pojawia się czerwony akcent w postaci podświetlanego lakierowanego szkła nad blatem.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY