Projekt wnętrz o łącznej powierzchni 60 mkw to przestrzeń, której aranżacja miała urzeczywistniać klimat starych mieszkań. Wnętrze mieszkania, w którym czuć zamiłowanie do efektownego łączenia nowego ze starym, oczywistego z nieoczywistym. Celem jak najwierniejszego oddania klimatu mieszkania w starej kamienicy, właściciele zdecydowali się nie zmieniać układu pomieszczeń, a wyburzyć jedynie ściankę oddzielającą kuchnię od salonu. Takie rozwiązanie nadało wnętrzu wyjątkowej przejrzystości, a mieszkanie wydają się większe i jaśniejsze.

Wnętrze mieszkania: białe wnętrze z cegłą na ścianie

Bohaterem projektu wnętrz jest bez wątpienia stara rozbiórkowa cegła na ścianie, która króluje w kuchennej części wnętrza. Kroku dotrzymuje jej zachowana drewniana podłoga, która dumnie nosi oznaki upływu czasu. Idealnym dopełnieniem klimatycznej aranżacji są stare, przedwojenne meble, które uratowane przed wyrzuceniem, teraz reprezentują wyjątkowy klimat aranżowanej przestrzeni. We wnętrzu zadbano o każdy najmniejszy szczegół. Celem przywołania w aranżacji klimatu starych budownictw, zrezygnowano nawet z równania ścian. Projekt wnętrz urzeka różnorodnością. Nie można zarzucić mu nudy i monotonii. Choć kolorem bazowym projektu wnętrz jest czysta biel, przestrzenie urzekają kolorystyczną różnorodnością. Jak to możliwe? Bazowy kolor stanowi idealne tło, które podkreśla naturalny urok, każdej wprowadzonej do aranżacji barwy, a jego neutralność sprawia, że w prosty sposób możemy odmienić aranżację, wprowadzając do niej drobny kolorystyczny akcent.

Projekt wnętrz mieszkania: bogata prostota aranżacji

Projekt wnętrz zaskakuje bogactwem aranżacji, która wciąż pozostaje jednak jasna i nieprzeładowana. We wnętrzu królują rzeczy naturalne i prawdziwe. Takie, które są najlepszym dowodem upływającego nieustannie czasu. Na granicy strefy kuchennej i salonowej zlokalizowano drewniany stół z krzesłami, który jest jednocześnie wyznacznikiem jadalnianej strefy we wnętrzu. W roli oświetlenia występuje oryginalna lampa w kolorze czarnym, która pełni nie tylko użyteczną funkcję, ale jest przede wszystkim ozdobą wnętrza. Tłem dla aranżacji strefy pokoju dziennego jest biblioteczka, która zajmuje całą ścianę w salonie. Projekt sypialni urzeka prostotą, w której można doszukać się uroczego nieodpasowania. Białe płaszczyzny we wnętrzu zostały zestawione z jasnoszarą ścianą za łóżkiem, która w widoczny sposób wyznacza nocną strefę we wnętrzu. Charakteru tej części wnętrza dodaje przytwierdzony do ściany tapicerowany zagłówek w kolorze bardzo ciemnej szarości. W kwestii mebli postawiono na minimalistyczne szafki nocne, które są zupełnie z innej bajki. Do klasycznego stolika z IKEA dopasowano mebel z lat 50. XX wieku. Projekt wnętrz przewidywał także wygospodarowanie dodatkowego miejsca na kącik do pracy. Niekwestionowanym bohaterem jej tutaj odrestaurowane przedwojenne biurko, które zostało uratowane przed wyrzuceniem na śmietnik. W aranżacji pokoju dla chłopca na plan pierwszy wysuwa się ściana pomalowana farbą tablicową. Pomysłowe rozwiązanie sprawia, że całość nabiera wyjątkowego charakteru. Ważnym elementem we wnętrzu wydaje się być także dwupiętrowy garaż dla samochodów, który został wykonany z dwóch półek na płyty CD. Pomalowane na biało komoda i szafa, które kiedyś stały w sypialni rodziców, teraz wzbogacają aranżację pokoju dla dziecka. Ścianę, przy której zlokalizowano łóżko, zdobią obrazy z ulubionym motywem małego lokatora.

Zanim przystąpisz do remontu: praktyczne porady

  • Podczas przeprowadzania remontu nie należy się spieszyć. Warto poświęcić sporo czasu na szukanie fachowców i materiałów. Kolekcjonując wyposażenie wnętrza, także wskazany jest spokój i brak pośpiechu. Dzięki temu można upolować świetne promocje, a w efekcie wydać mniej pieniędzy,
  • Jeśli to możliwe, zostawiajmy jak najwięcej oryginalnych elementów w remontowanym mieszkaniu. Stara podłoga, zachowane stare drzwi i okna pozwolą na urzeczywistnienie we wnętrzu wyjątkowego klimatu mieszkań „z tamtych lat",
  • Dużo prac można wykonać samodzielnie, a przy okazji mieć przy tym niemałą frajdę,
  • Zamiłowanie do recyklingu może okazać się niezwykle korzystnym hobby przy remontowaniu i urządzaniu wnętrz. Zanim wyrzucimy stare przedmioty, zastanówmy się czy nie możemy ich wykorzystać w jakiś twórczy sposób.