Założeniem projektowym jest aranżacji wnętrz z antresolą, które charakteryzowała będzie niezmącona niczym elegancja i nowoczesność. Monochromatyczna przestrzeń mieszkania na poddaszu, którą przełamywałyby kontrastujące detale oraz dzieła sztuki, ma stwarzać wrażenie zamierzonej elegancji i niepowtarzalnego charakteru, któremu wyjątkowego smaku doda odrobina zaplanowanej ekstrawagancji.

Projekt wnętrz poddasza z antresolą

Projekt wnętrz zakłada zaaranżowanie otwartej, dwupoziomowej przestrzeni mieszkania na poddaszu, która tworzyłaby wielofunkcyjne wnętrze. Całość ma być nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim stylowa. Wyjątkowego charakteru projektowi wnętrz nada odrobina bezpretensjonalnej elegancji, która przejawiać będzie się w elementach wyposażenia i rozwiązaniach aranżacyjnych. Na antresoli zaprojektowano lekko ustronną przestrzeń do pracy, która dzięki ścianie pełniącej funkcję biblioteki, gładko przechodzi w ponadczasowy i elegancki salon z kuchnią, zlokalizowany na dole apartamentu. W przestrzeni tej wygospodarowano także miejsce na funkcjonalną strefę jadalnianą, którą wyznacza elegancki drewniany stół z krzesłami. Wyposażenie strefy jadalnianej, wraz z drewnianą wstęgą schodów, które prowadzą do strefy pracy, nadają całości nieco przytulności i zgrabnie przełamują monochromatyczną przestrzeń. Zarówno strefa wypoczynkowa, jak i aranżacja kuchni, zdominowane zostały przez czystą biel, która prezentuje się niezwykle stylowo. Kontrastowy kolor, który pojawia się w detalach projektu wnętrza, a także efektowne dekoracje ścian, pozwalają na uzyskanie wyjątkowej elegancji aranżacji.

Projekt wnętrz: styl i elegancją z nutką ekstrawagancji

Pokój dla dziecka został zaprojektowany jako wnętrze, które w pełni wykorzystuje dostępną przestrzeń. W pokoju dziecięcym zaplanowano dodatkową zabudowę, do której dostać można się po drabinie. Takie rozwiązanie pozwoli na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do zabawy. Na pierwszy plan projektu wnętrza wysuwa się jednak efektowna fototapeta, która pozwala na dostosowanie projektowanej przestrzeni do indywidualnych zainteresowań młodego lokatora. Z kolei projekt łazienki jest kwintesencją całego projektu wnętrz. Zestawienie stonowanych barw posadzki i ścian, z elegancją bieli ceramiki łazienkowej, zostało skontrastowane z barwami pojawiającymi się w dekoracji ścian. W ten sposób, nowoczesne i stylowe wnętrze przełamane zostało odważnymi kolorystycznie obrazami, które nadają całości niepowtarzalnego sznytu. W aranżacyjnej opozycji do projektu wnętrz staje projekt sypialni, która zdumienia subtelnością i delikatnością. Zrównoważona aranżacja sypialni pozwala na niezakłócony odpoczynek, a dobór odpowiednich materiałów i barw jest gwarancją niepowtarzalnego charakteru wnętrza. Strefa nocna została wyznaczona za pomocą wygodnego lóżka, którego pikowane wezgłowie wychodzi poza standardowe ramy, stając się w ten sposób elementem i niezaprzeczalną dekoracją ściany za łóżkiem.

Kontakt z pracownią:

Pracownia Architektury Wnętrz Premiere Design
ul. Duchnicka 3, budynek 5, II p.
01-796 Warszawa
Tel. (+48) 22 633 35 50
Tel. kom. (+48) 601 26 63 61
www.premieredesign.pl