Założeniem projektowym było zaaranżowanie wnętrz mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 74 mkw. Część dzienna mieszkania została pomyślana jako pokój dzienny z aneksem kuchennym. Do tego, pozornie chłodna aranżacji łazienki i projekt sypialni, który jest kolorystycznym negatywem pokoju dziennego. Całość tworzy estetyczny wyraz przywodzący na myśl stylistykę vintage, która otulając przytulnością sprawia, że z takiej aranżacji po prostu nie chce się wychodzić!

Pokój dzienny z aneksem kuchennym: cegła na ścianie królową aranżacji

Projekt wnętrz zakładał zaprojektowanie otwartej części dziennej, na którą składa się salon z aneksem kuchennym oraz niewielką strefą jadalnianą. Całość utrzymana jest w jasnej kolorystyce, która nadaje projektowi wnętrz wyjątkowej lekkości. W opozycji do jasnej kolorystyki staje mocniejszy akcent w dekoracji ściany w salonie. Niekwestionowanym bohaterem części dziennej jest surowa cegła na ścianie, która wiedze prym w projekcie wnętrz i jednocześnie wyznacza stylistykę całej aranżacji. Strefę wypoczynkową w salonie wyznacza duży narożnik w szarym kolorze. Do tego minimalistyczne białe meble z drewnianym elementem oraz klasyczny fotel w kolorze cytrynowym. Idealne domknięcie aranżacji pokoju dziennego stanowi drewniana podłoga w jasnym kolorze oraz jasnoszare ściany.

Projekt wnętrz mieszkania z aneksem kuchennym

Z delikatną szarością ścian w pokoju dziennym, idealnie komponuje się biała aranżacja aneksu kuchennego. Zabudowa kuchenna została wykonana z płyt MDF lakierowanych na wysoki połysk. Celem nadania projektowi kuchni wyjątkowego charakteru, zdecydowano się na zróżnicowanie kolorystyki zabudowy. I tak - fronty szafek poniżej blatu kuchennego utrzymane są w kolorze szarości, natomiast górna zabudowa to czysta biel. Pomiędzy szafkami zastosowano szkło optive w kolorze białym. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni zlokalizowano niewielką cześć jadalnianą, która została wyznaczona za pomocą drewnianego stołu z krzesłami.

Projekt wnętrz według studia Abażur Marta Kramkowska

Swoistą wizytówką projektu wnętrz mieszkania jest oczywiście hol. Elementy aranżacji holu stanowią elementy, które konsekwentnie powielane są w kolejnych pomieszczeniach, dzięki czemu całość nabiera wyjątkowej spójności. Hitem w projekcie przedpokoju jest oczywiście naturalna cegła na ścianie. Ceglana ściana została pomysłowo domknięta po obu stronach białymi narożnikami, a centrum tej strefy zajmuje duże lustro w lekko rzeźbionej białej ramie. Po przeciwnej stronie zaprojektowano optymalną ilość miejsca do przechowywania, która została sprytnie ukryta za frontami szafy wykonanej z lamelek. Na uwagę w projekcie wnętrza przedpokoju zasługuje także dekoracja ściany przy drzwiach wejściowych. Ta, została wykończona tapetą wiernie imitującą naturalny beton.

Sypialnia jako kolorystyczny negatyw pokoju dziennego

Projekt sypialni jest kolorystycznym negatywem pokoju dziennego. Wnętrze utrzymane jest w ciepłej kolorystyce, której idealnym przełamaniem jest ściana za łóżkiem wykończona tapetą z dominacją chłodnej szarości. Pomysłowym rozwiązaniem w niewielkim wnętrzu pokoju nocnego jest ukrycie funkcjonalnej garderoby za przesuwanymi drzwiami. Projekt wnętrz obejmował także aranżację łazienki, której wystrój przywodzi na myśl chłodne i surowe klimaty. Wszechobecna biel została nieco ocieplona za pomocą forniru na meblach łazienkowych. Na uwagę w aranżacji łazienki zasługuje także oświetlenie wnętrza. Białą przestrzeń domykają żarówki zawieszone na długich niebieskich kablach. Całość, choć nieco chłodna, urzeka funkcjonalnym minimalizmem i prostym wyrazem.

Kontakt z pracownią:

Abażur Marta Kramkowska
inż. arch. wnętrz Marta Kramkowska
www.aba-zur.pl