Projekt wnętrz w kolorze białym: efektowna mieszanka stylów

Projekt wnętrz mieszkania, w którym styl aranżacji wyznacza czysta biel, zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Wnętrze mieszkania zachwyca aranżacyjną odwagą, a pozornie nie pasujące do siebie elementy, tworzą spójną całość. Kompanem dla białej cegły na ścianie jest oryginalna drewniana podłoga, modernistyczne meble oraz klimatyczna skandynawska koza. Prezentujemy nieszablonowy projekt wnętrz, który jest najlepszym dowodem na to, że ryzykowne połączenia i niecodzienne rozwiązania dają oszałamiające efekty.

Biała cegła na ścianie w sypialni
Pokój dzienny z kuchnią
Koza w salonie
Biała kuchnia
Aranżacja pokoju dla dziecka

Biała cegła na ścianie, charakterystyczna płyta OSB, dekoracje ściany rodem z czasów PRL-u, modernistyczne meble, a do tego skandynawska koza - to wszystko decyduje o wyjątkowości i oryginalności nieszablonowego projektu wnętrz, za który odpowiadają projektanci ze studia Vostok Design.

Projekt wnętrz: aranżacja kuchni ze spiżarnią w ukryciu

Projekt wnętrz zakłada połączenie pokoju dziennego z częścią kuchenną, dzięki czemu mieszkanie zyskuje na przestronności. Celem rozświetlenia ciemnego mieszkania, projektanci zdecydowali się na białe ściany oraz stare oryginalne deski na podłodze w wersji bielonej. Niepodważalnym bohaterem projektu kuchni jest biała cegła na ścianie, która idealnie komponuje się z bieloną podłogą. W niewielkim wnętrzu udało się wygospodarować dodatkowe miejsce na mini spiżarnię, która została efektownie ukryta za drzwiami z płyty OSP. Sąsiadująca ścianę pomalowano czarna farbą tablicową, która jest jedynym kolorystycznym ożywieniem części kuchennej.

Pokój dzienny: efektowna mieszanka stylów

W pokoju dziennym, w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni, zdecydowano się wyznaczyć część jadalnianą. Została ona zaakcentowana za pomocą białego stołu dopełnionego prostymi drewnianymi krzesłami. Część typowo wypoczynkową we wnętrzu wyznacza jasna kanapa oraz niewielki stolik z oryginalnymi fotelami przywodzącymi na myśl styl modernistyczny. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charaktery i indywidualności. Projektanci zdecydowali się na minimalistyczną meblową zabudowę, którą w salonie stanowi prosty regał w kolorze białym. Niewątpliwym bohaterem projektu pokoju dziennego jest skandynawska koza w kolorze czarnym. Jej urok dodatkową podkreśla zlokalizowane w pobliżu miejsce do przechowywania drewna. To, ułożono we wnęce obok efektownego regału. Idealnym dopełnieniem projektu wnętrz jest bielona podłoga, która jednocześnie domyka spójną aranżację wnętrza mieszkania.

Projekt wnętrz według Vostok Design

Na uwagę zasługuje także aranżacja sypialni, w której wszechobecna biel została zgrabnie przełamana elementami drewnianymi. Biała cegła na ścianie jest idealnym dowodem na konsekwencję aranżacyjną, która jednocześnie decyduje o spójności projektu wnętrz. Na plan pierwszy w aranżacji wychodzi duże łóżko, które jest absolutnym bohaterem nocnego wnętrza. Celem optycznego powiększenia przestrzeni i nadania mu wyjątkowej lekkości, zdecydowano się jedynie na lekkie rolety w oknie, które idealnie przepuszczają światło dzienne. W podobnej stylistyce został utrzymany pokój dziecka, gdzie białe wnętrze przełamują drewniane elementy mebli oraz fronty w kolorze turkusowym.

Kontakt z pracownią:

Vostok Design Wojciech Gawinowski
http://vstk.eu/
Syrokomli 7/2
30-102 Kraków

 

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Vostok Design

POLECANE ARTYKUŁY