Projekt wnętrz w kamienicy: elegancja klasyki dopełniona prostotą nowoczesności

Projekt wnętrz, gdzie w pozornej prostocie można doszukać się minimalnego przepychu. Przestrzenie, które łączą w sobie ponadczasowość i elegancję klasyki, a wszystko to doprawione zostało szczyptą prostej nowoczesności. Dbałość o każdy najmniejszy detal aranżacji, w którym wyraża się wysublimowany styl projektu wnętrz. Prezentujemy wizualizacje wnętrz mieszkania w kamienicy, za projekt których odpowiada załoga studia TK Architekci.

Projekt strefy wypoczynkowej - wizualizacje
Projekt salonu z jadalnią - wizualizacje
Projekt strefy jadalnianej - wizualizacje
Projekt kuchni klasycznej - wizualizacje
Projekt białej kuchni - wizualizacje

Założeniem projektowym jest aranżacja mieszkania w kamienicy, które łączyłoby elegancję klasyki z prostotą nowoczesności. Ciepła kolorystyka i minimalistyczna forma mebli decyduje o stylu projektu wnętrz, który gdzieniegdzie urzeka bogactwem aranżacji. Za projekt wnętrz, które zachwycają, ale nie dają się jednoznacznie zdefiniować odpowiada Natalia Guedes Teixeira i Kasia Kowalewska z TK Architekci.

Projekt wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Projekt wnętrz mieszkania w kamienicy został pomyślany jako przestrzeń skąpana w ciepłej i delikatnej kolorystyce. Aranżowane wnętrza charakteryzuje ponadczasowość, która wyraża się w nieprzeciętnej elegancji stylu klasycznego, dopełnionego prostymi formami typowymi dla zamiłowania nowoczesnością. Płycinowe drzwi w kolorze białym, wysokie rzeźbione listwy przypodłogowe oraz przysufitowe nadają wnętrzom mieszkania ponadczasowej elegancji, która zostaje zgrabnie zrównoważona za pomocą wyposażenia i detali aranżacji. W projekcie zdecydowano się na proste meble, które nadadzą wnętrzu lekko nieformalnego stylu. Strefa wypoczynkowa została zaznaczona za pomocą dwóch oryginalnych kanap, które zestawiono ze stolikiem z palet. W pokoju dziennym wygospodarowano także miejsce na jadalnię, którą wyznacza prosty drewniany stół dopełniony białymi krzesłami. W projekcie salonu zaskakuje olbrzymie lustro w prostej ramie, w którym dobija się nowoczesna przestrzeń. Idealnym domknięciem projektu wnętrz jest parkiet w jodełkę francuską, który przepięknie koresponduje z minimalistycznymi formami mebli.

Aranżacja mieszkania w kamienicy według TK Architekci

Styl aranżacji został także odzwierciedlony w projekcie kuchni. We wnętrzu króluje kuchenna zabudowa w kolorze białym, która zapewnia optymalne ilości miejsca do przechowywania. Po przeciwnej stronie zlokalizowano niewielką strefę jadalnianą, która idealnie spisze się w przypadku szybkich posiłków. W jej sąsiedztwie, wzrok przyciąga lodówka w kolorze delikatnego błękitu. Całość idealnie wyróżnia się na tle szarej ściany. Pomysłowym rozwiązaniem w aranżacji kuchennego wnętrza jest także pomalowanie fragmentu ściany,czarną farbą tablicową. Lekki i niezobowiązujący styl projektu kuchni odzwierciedla się także w detalach aranżacji, takich jak liczne relingi i inne akcesoria kuchenne, które pozostają bez ukrycia. Na uwagę w projekcie wnętrz zasługuje także koncepcja dotycząca aranżacji sypialni. Nocne wnętrze utrzymane w lekkim i niezwykle przytulnym stylu, zachęca do odpoczynku i zapewnia optymalne warunki do relaksu. Naturalne materiały i delikatna kolorystyka ukoi zmysły, będąc jednocześnie elementem aranżacji klasycznej i nowoczesnej. Bohaterem nocnego wnętrza jest łóżko z baldachimem, które usytuowano w centrum pomieszczeniu.

Kontakt z pracownią:

TK Architekci
Natalia Guedes Teixeira i Katarzyna Kowalewska
ul. Jasnodworska 3b lokal 261, Warszawa
www.tkarchitekci.pl

Minimalistyczny projekt wnętrz według projektu TK Architekci

 

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt i wizualizacje: TK Architekci

POLECANE ARTYKUŁY