Założeniem projektowym było zaaranżowanie wnętrz apartamentu Nordic zlokalizowanego na 23 piętrze wysokościowca Sea Towers w Gdyni. Projekt wnętrz nie był typowym projektem... Zespół arcitektów z GSG STUDIO | INTERIORS & DESIGN nadał nowy rys wnętrzom apartamentu, skupiając się nie tylko na estetyce i funkcjonalności przestrzeni, ale także na elementach podkreślających nowoczesność projektowanej przestrzeni. W efekcie powstał projekt wnętrz, w których ponadczasowy design spotyka się z najnowszymi technologiami.

Projekt wnętrz: z zamiłowania do nowych technologii

Projekt wnętrz apartamentu, oprócz wizualnej strony, obejmował także wdrożenie innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań, które udoskonalą i ułatwią codzienne funkcjonowanie. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem czy możliwość sterowania światłem i jego natężeniem - to wszystko znajdziemy w wizji tego nowoczesnego wnętrza. Apartament składa się z przestronnego salonu z kuchnią oraz jadalnią, niewielkiej sypialni oraz ogólnodostępnej łazienki. Strefę prywatną apartamentu stanowi sypialnia połączona z pokojem kąpielowym, od którego odgradza ją jedynie tafla szkła. Efektowny hol stanowi zapowiedź tego, co czeka nas w nowoczesnym wnętrzu apartamentu oraz prowadzi do dalszej części mieszkania, czyli dużej sypialni i pomieszczeń gospodarczych.

Nowoczesne wnętrza: kolorystyczne trio - biel, szarość, czerń

Projekt wnętrz apartamentu został zdominowany przez trzy podstawowe barwy. Każde kolejne pomieszczenie zostało utrzymane w modnej kolorystyce: biel, szarość, czerń. Nieśmiertelne trio stanowi najlepszy dowód na nowoczesność aranżacji i dowodzi tezy, że pozornie chłodne kolory, w rzeczywistości mogą odkryć niezwykle ciepłe i przytulne wnętrze. Niemałą rolę w projekcie nowoczesnego wnętrza odgrywa też naturalna drewniana podłoga w jasnym kolorze, która wizualnie ociepla aranżację. Stała linia kolorystyczna projektu wnętrza, zostaje gdzieniegdzie przełamana modnym grafitem oraz tapicerowanymi panelami na ścianie w części jadalnianej. Szarość na ścianie dominuje zarówno w sypialni, jak i we wnęce pokoju kąpielowego. Mniejsza łazienka to przestrzeń zdominowana przez głęboką czerń, którą przełamuje modna szarość oraz drewno pojawiające się w zabudowie łazienkowej. W głównej sypialni na plan pierwszy wysuwa się dekoracja ściany, która została wyłożona oryginalną tapetą marki VESCOM. Bohaterem wnętrza jest ogromne łóżko, które dopełniono dwoma minimalistycznymi szafkami nocnymi. W kwestii dekoracji okna zdecydowano się na długie zasłony w ciemnym kolorze. Wbrew pozorom sprawiają one, że całość prezentuje się niezwykle jasno i lekko. Z kolei, w łazience przyległej do wnętrza nocnego, urzeka efektowna wnęka, którą wyłożono nieregularnymi płytkami z kamienia naturalnego. Detal ten idealnie prezentuje się w jasne przestrzeni kąpielowej, podkreślając jednocześnie jej minimalistyczny wymiar.

Kontakt z pracownią:

GSG STUDIO | INTERIORS & DESIGN
Aleje Zwycięstwa 267
81-526 Gdynia / Orłowo
gsgstudio.pl