Projekt wnętrz zakładał aranżację mieszkania, w którym królowałyby antyczne meble z minimalistycznym akcentem. Marek Wróblewski ze studia MINIMAL ARCHITECTS, idealne zespolił dwie zupełnie odmienne stylistyki, gdzie nowoczesna odsłona minimalizmu, z łatwością dotrzymuje kroku urokowi antycznych mebli.

Projekt wnętrz nowoczesnych z domieszką antyku

Aranżacja wnętrz apartamentu o łącznej powierzchni 80 mkw., to najlepszy dowód na to, że skrajnie odmienne style, mogą tworzyć wspólnie niebanalny duet. W projekcie wnętrz zdecydowano się na połączenie minimalizmu typowego dla stylu nowoczesnego, z bogactwem form antycznych mebli. Całość została utrzymana w stonowanej kolorystyce, z dominacją czystej bieli i modnej szarości, która dopełniona została drewnianym akcentem. Dzienna część mieszkania została pomyślana jako otwarty salon z kuchnią. W nowoczesnym wnętrzu nie brakuje akcentów, które wyznaczają styl aranżacji i nadają jej ostateczny wyraz. Wypoczynkowa strefa pomieszczenia została zaakcentowana za pomocą modnej kanapy w kolorze szarości, a wszystko to zostało wzbogacone antycznym akcentem w postaci stołu jadalnego. Podstawą projektu kuchni jest skrajny minimalizm, którego najlepszym odzwierciedleniem jest prostota form i monochromatyczność kolorystki wnętrza. W aranżacji kuchni postawiono na czystą biel, która staje się idealnym tłem dla wyeksponowania największych bohaterów - antyków. Jej dopełnieniem są prezentowanym projekcie kuchni stalowe elementy przejawiające się w zabudowie sprzętów kuchennych. Dopełnienie niekonwencjonalnej całości stanowi bielona cegła na ścianie nad blatem.

Aranżacja mieszkania: antyczne meble z minimalistycznym akcentem

W projekcie wnętrza postawiono na wydzielenie poszczególnych pomieszczeń za pomocą drzwi przesuwnych. Na wskroś nowoczesna sypialnia urzeka prostotą i bezkompromisową aranżacją. W projekcie nocnego wnętrza postawiono na absolutny minimalizm form i kolorów. Bohaterem wnętrza jest bez wątpienia wygodne łóżko, jednak na plan pierwszy aranżacji wysuwa się dekoracja ściany za nim. Postawiono na bieloną cegłę, która jest odniesieniem do ceglanego fragmentu ściany w kuchni. Takie rozwiązania nadają całości aranżacji wrażenia spójności. W projekcie sypialni nie mogło zabraknąć oczywiście akcentu przewodniego aranżacji mieszkania - antycznej szafki nocnej. Za przesuwnymi drzwiami z mlecznego szkła, kryje się stylowa łazienka, której aranżacja nie odbiega od całości. W jasnym wnętrzu, które z upodobaniem eksponuje minimalistyczne formy wyposażenia, królują antyczne akcenty, które przyciągają uwagę na tle monochromatycznej przestrzeni.

Kontakt z pracownią:

Marek Wróblewski
Minimal Architects
www.minimalarchitects.com