Projekt wnętrz pierwszego mieszkania, czyli aranżacja małym kosztem

Projekt wnętrz, który zaskakuje pomysłowymi rozwiązaniami. Niebanalna aranżacja, która urzeka oryginalnością. Salon z kuchnią, który otwarto na niekonwencjonalną sypialnię. Płyta OSB, stare skrzynki i drewniane gałęzie - oto pomysł na aranżację mieszkania tanim kosztem. Prezentujemy nietuzinkowy projekt wnętrz, za który odpowiada studio TK Architekci.

Wizualizacja małeego mieszkania
Projekt pokoju dziennego w małym mieszkaniu
Wizualizacja sypialni w małym mieszkaniu
Wizualizacja kuchni w małym mieszkaniu
Projekt salonu z sypialnią - wizualizacje

Projekt wnętrz pierwszego mieszkania zazwyczaj wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Architektki ze studia TK Architekci, stanęły przed zadaniem zaprojektowania wnętrz mieszkania dla młodego małżeństwa. Wnętrze miało być oryginalne i nietuzinkowe, ale urządzone niskim kosztem. Jak wybrnęły z tego projektantki?

Nietuzinkowy projekt wnętrz mieszkania

Projekt wnętrz mieszkania o całkowitej powierzchni 49 mkw urzeka niebanalnymi i niespotykanymi rozwiązaniami, a wszystko to zaprojektowane z uwzględnieniem maksymalnego zminimalizowania kosztów. Natalia Teixeira i Kasia Kowalewska ze studia TK Architekci, zdecydowały się na rozwiązania, które zaskakują, urzekając jednocześnie niepowtarzalnym stylem. Charakter wnętrza mieszkania bliski jest stylistyce skandynawskiej. Dominuje tutaj jasne drewno lub materiały drewnopodobne. W kwestii kolorystyki, projektantki postawiły na czyste biele, modne szarości i chodny błękit. Jasna kolorystyka służy rozświetleniu i optycznemu powiększeniu wnętrza mieszkania. Celem powiększenia przestrzeni życiowej, od początku planowano częściowe połączenie sypialni z salonem. W pierwotnym założeniu, wnętrza te miały zostać od siebie oddzielone za pomocą przesuwnych drzwi. Aby zminimalizować koszty, zdecydowano się jednak na odgrodzenie pomieszczeń jedynie za pomocą tkaniny. Okazała się ona zupełnie wystarczającym rozwiązaniem, ponieważ przegroda ta miała być wizualna, a nie akustyczna.

Aranżacja wnętrz tanim kosztem: jak to zrobić?

W projekcie sypialni zaskakuje każdy kolejny element wyposażenia. W roli łóżka występuje tutaj materac rozłożony na dywanie. Jednak mianem bohatera wnętrza sypialnego bez wątpienia staje się zaprojektowana garderoba. W kwestii jej wyposażenia postawiono na stare skrzynki w roli półek oraz drewniane gałęzie, które znacznie minimalizują koszty aranżacji. W niewielkim mieszkaniu starano się zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, dlatego też zdecydowano się na połączenie prysznica z sypialnią. Wydzielono natomiast samą toaletę, dzięki czemu mieszkańcy nie wchodzą sobie w drogę podczas porannego szykowania się do wyjścia z domu. W projekcie salonu z aneksem kuchennym uwagę przykuwa kuchenna zabudowa wykonana z płyty OSB. Nadaje ona wnętrzu minimalistycznego, lekko chłodnego charakteru, który zostaje zniwelowany dzięki przytulnej aranżacji części wypoczynkowej.

Kontakt z pracownią:

TK Architekci
Natalia Guedes Teixeira i Katarzyna Kowalewska
ul. Jasnodworska 3b lokal 261, Warszawa
www.tkarchitekci.pl

Zobacz inne projekty TK Architekci

 

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt i wizualizacje: TK Architekci

POLECANE ARTYKUŁY