Projekt wnętrz loftu dla młodego studenta

Projekt wnętrz mieszkania w stylu vintage w starym lofcie powstał w pracowni Lokal Studio. Architekt Magdalena Załoga inspiracji szukała w przemysłowej okolicy, w której zlokalizowany jest budynek. Właściciel – młody, energiczny student – miał skonkretyzowane oczekiwania tylko wobec wyglądu łazienki oraz palety kolorystycznej mieszkania, jak najbardziej naturalnej. Zobaczcie projekt wnętrz nagrodzony w 11. edycji konkursu VASCO Integracja 2017!

Projekt zrealizowany Magdalena Załoga
Projekt zrealizowany Magdalena Załoga
Projekt zrealizowany Magdalena Załoga
Projekt zrealizowany Magdalena Załoga
Projekt zrealizowany Magdalena Załoga

Projekt wnętrz loftu dla młodego studenta powstał w pracowni Lokal Studio, należącej do architekt Magdaleny Załogi. Inspiracje czerpała z okolicy, w której usytuowany jest budynek oraz z detali charakterystycznych dla starych fabryk: stalowych konstrukcji. Odkrycie oryginalnego betonowego sufitu sprawiło, że wnętrze nie tylko nabrało stylu, ale i stało się wyższe. Dzieki temu możliwe było wydzielenie sypialni na antresoli. Neutralna kolorystyka, na której zależało właścicielowi, stała się tłem dla wyrazistych czarnych detali.

Salon z kuchnią w kolorach neutralnych

Strefę dzienną loftu stanowi otwarta przestrzeń salonu z kuchnią oraz łazienka. Po zdemontowaniu płyt gipsowo-kartonowych, położonych przez dewelopera pod sufitem, odkryto charakterystyczny dla loftów betonowy sufit. Jednym z założeń projektu wnętrz było poruszanie w ramach kolorów neutralnych. Są tu więc kolory biały, szary i czarny uzupełnione naturalnym drewnem. Szara ściana stała się świetnym tłem dla prostokątnych białych płytek i czarnych szafek kuchennych. Wyspa kuchenna z przedłużonym blatem pełni rolę stołu i miejsca do pracy.  Mocnym akcentem podkreślającym  styl vintage są żebrowe grzejniki w kolorze czarnym. Jasne drewno, z którego wykonano blat kuchenny, ociepla optycznie industrialną aranżację. Również podłoga z szerokich, drewnianych desek sprawia, że aranżacja loftu jest przyjazna i domowa. Jedynym akcentem kolorystycznym, który przemyciła architektka, jest wolnostojąca lodówka w kolorze miętowym. Nowoczesna szara sofa, fotel w stylu chesterfield oraz przeskalowane lustro powiększające optycznie przestrzeń, tworzą strefę wypoczynkową w przestrzeni dziennej.

Czytaj też: Kuchnia w stylu industrialnym otwarta na salon

Sypialnia  na antresoli

Po zdemontowaniu założonych przez dewelopera sufitów, z płyty kartonowo – gipsowej, pojawił się charakterystyczny dla industrialnych przestrzeni betonowy sufit. Wnętrze zyskało nie tylko styl ale i wysokość, dzięki czemu możliwe było zbudowanie antresoli opartej na stalowej konstrukcji.  Powstało idealne miejsce na urządzenie sypialni. Rolę łóżka pełni drewniany podest w szufladami do przechowywania.

Czytaj też: Antresola w mieszkaniu, czyli jak wykorzystać wyjątkową wysokość wnętrza

 

 Sypialnia w stylu vintage

Fot. VASCO

Aranżacja łazienki w stylu vintage

Właściciel mieszkania zgłosił się do architekt Magdaleny Załogi z wstępnym pomysłem na urządzenie łazienki. Białe płytki w stylu "metro" i czarne meble świetnie zarysowują styl vintage. Industrialny charakter podkreślają czarne fugi, baterie, przyciski, haczyki oraz żeberkowy, pokryty warstwą matowego lakieru grzejnik.

 Łazienka w stylu vintage

Fot. VASCO

Ocena: 0
Zdjęcia: VASCO

POLECANE ARTYKUŁY