Projekt wnętrz, który zakłada wykorzystanie iście inżynieryjnych materiałów, może wydawać się pozbawioną elegancji i domowego ciepła przestrzenią. Wszystkie, nawet najbardziej surowe i chłodne materiały można zgrabnie ograć, udomawiając je w naszych wnętrzach i czyniąc największą zaletą aranżacji. Jak to zrobić?

Jak okiełznać naturę w nowoczesnym wnętrzu?

Architekt Jakub Wazowicz przy współpracy z KONZEPT Architekci postanowił udomowić architektoniczne, wręcz inżynieryjne materiały. Surowy beton, deska jesionowa, wylewka epoksydowa, sklejka brzozowa i blacha trapezowa - to wszystko znalazło się w projekcie wnętrza mieszkania o łącznej powierzchni 47 mkw. Paradoksalnie, ta nietuzinkowa mieszanka natury i surowości nie sprawia wrażenia chłodnej aranżacji wnętrza pozbawionego domowego klimatu. Wręcz przeciwnie! Całość, w połączeniu z przepięknym marmurem w niekonwencjonalnych formatach i miękką tkaniną w dekoracji okien, tworzy zestawienie niezwykle harmonijne, o wyjątkowym wyrazie. Bez wątpienia największym zaskoczeniem w aranżacji są arkusze antracytowej blachy trapezowej, która występuje tutaj w roli niebanalnej dekoracji sufitu. Projekt wnętrz nie stronił także od recyklingu. Projektant podarował drugie życie szpuli kablowej, której nadał formę oryginalnego stolika.

Projekt wnętrz: surowość udomowiona

Dlaczego architekci zdecydowali się na wprowadzenie do projektu wnętrz tak nieoczywistych rozwiązań? Coraz bardziej cenimy sobie ekologię i to ona wygrywa w pojedynku z przepychem. Po fascynacji tynkiem strukturalnym, który do złudzenia ma przypominać naturalny kamień, czy terrakotą imitującą drewno, przyszedł czas na powrót do naturalności. Największą jej zaletą jest możliwość obserwacji upływu czasu, jaki odbija się w materiałach. Postawienie na naturę i ekologię w projekcie wnętrza daje nam nieograniczone możliwości. Pamiętajmy, że nieraz to, co na pierwszy rzut oka nie nadaje się do „odratowania", w rzeczywistości może być elementem spajającym całą układankę, jaką jest wystrój wnętrz. Takie rozwiązania gwarantują nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy, ale przede wszystkim stworzenie niebanalnej i jedynej w swoim rodzaju dekoracji we wnętrzu.

Kontakt z pracownią:

KONZEPT Architekci
konzept.com.pl