Projekt wnętrz zakładał zaaranżowanie wnętrz mieszkania, które urzekać będą funkcjonalnością i przestronnością. Aranżację miała wyróżniać niezakłócona elegancja i ponadczasowy styl. By spełnić oczekiwania właścicieli, projektantka Agnieszka Ludwinowska ze studia Aguzzi, zdecydowała się na całkowite wyburzenie ścianek działowych we wnętrzu mieszkania. Dzięki temu zyskano ponad 130 metrową przestrzeń do zagospodarowania dla czteroosobowej rodziny.

Projekt wnętrz: otwarty salon z kuchnią

Projekt wnętrz zakładał wyraźny podział na otwartą strefę dzienną i część zamkniętą - nocną. Dzienna część projektu wnętrz obejmuje nowoczesny salon z kuchnią, gdzie umowną granicę pomiędzy dwoma pomieszczeniami wyznacza jedynie podwieszany sufit. Na granicy kuchni i salonu wyznaczono także niewielką strefę jadalną, która została zaakcentowana dzięki zlokalizowaniu w niej drewnianego stołu z krzesłami. W jej bezpośrednim sąsiedztwie projektantka zaplanowała lśniącą wyspę, która nadaje projektowi wnętrz niezwykle stylowy charakter. Otwarty projekt kuchni urzeka przede wszystkim niczym nie zakłóconą elegancją. Projektantka zdecydowała się na białe fronty kuchennej zabudowy, które wykonano z lakierowanego MDF-u . Te, w połączeniu z czarnym blatem z kamienia oraz efektowną ścianą nad nim, tworzą nieśmiertelny i niezwykle urokliwy czarno-biały duet.

Elegancja i styl we wnętrzu mieszkania

Projekt wnętrz mieszkania urzeka spójnością i konsekwencją aranżacji. Charakter wnętrz mieszkania, materiały wykończeniowe oraz zastosowana kolorystyka tworzy stylową i komfortową przestrzeń do życia. Jednocześnie, aranżacja zaskakuje prostotą i czystością kompozycji. By nadać wnętrzu dodatkowej przestronności, zdecydowano się na zabudowanie wszelkich szaf i półek. Dzięki nadaniu im gładkiej formy, całość miejsca do przechowywania zgrabnie wtopiła się w ściany apartamentu. Na szczególną uwagę w projekcie wnętrz zasługuje urokliwa zabudowa w przedpokoju, która za gładkimi i subtelnymi frontami skrywa kolejno piekarnik z mikrofalę, lodówkę, a także pralnię i mini pomieszczenie gospodarcze. Całość została ukryta za jednolitymi fornirowymi frontami, które odbijając się w lustrzanej ścianie po przeciwnej stronie wnętrza sprawiają wrażenie pomieszczenia zdecydowanie wyższego i większego, niż jest w rzeczywistości.

Kolorystyczne trio we wnętrzu mieszkania

Wyjątkowego uroku projektowi wnętrz dodaje także zastosowana kolorystyka. Postawiono na nieśmiertelną biel, która została zestawiona z głęboką czernią i wciąż modną szarością. Całość dopełniono drewnem w kolorze orzecha, który przejawia się chociażby w meblach czy podłodze. Projekt wnętrz obfituje także w aranżacyjne niespodzianki. Jednym z pomysłowych rozwiązań nadających całości wrażenia przestronności jest zabudowa ścianki telewizyjnej, w której ukryto głośniki. Lekkości zabudowie nadają ażurowe fronty, które przyciągają wzrok i są najlepszym dowodem na niebywałą funkcjonalność i elegancję zaprojektowanych wnętrz. Strefę wypoczynkową wyznacza wygodna kanapa z podnóżkiem w kolorze czystej bieli.

Projekt wnętrz: elegancja przede wszystkim

Na uwagę zasługuje także projekt sypialni głównej. We wnętrzu postawiono na absolutny minimalizm, któremu nadano trzy podstawowe kolory projektu wnętrz: biel, szarość i czerń. Jedynym dekoracyjnym elementem przestrzeni nocnej jest tapeta, którą pokryto ścianę za wezgłowiem łóżka. Projekt łazienki, podobnie jak reszta wnętrz mieszkania, urzeka niesamowitym stylem. W przestronnym wnętrzu zlokalizowano zarówno dużą wannę, jak i wygodny brodzik oraz dwie umywalki. Niepowtarzalnego charakteru kąpielowemu wnętrzu nadaje efektowna mozaika, która gra pierwsze skrzypce w aranżowanej przestrzeni. Wnętrze urzeka prostotą w eleganckiej formie.

Kontakt z pracownią:

arch. Agnieszka Ludwinowska
Aguzzi Studio Architektury
http://aguzzi.pl/