Projekt wnętrz obejmował urządzenie mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 67 mkw. Właścicielami mieszkania jest młode małżeństwo, które pragnęło wnętrza przestronnego i funkcjonalnego oraz takiej przestrzeni, która byłaby łatwa w utrzymaniu porządku. Całość projektu wnętrz miały dopełniać delikatne kolorystyczne akcenty, które ożywiałyby przestrzeń i nadawały jej indywidualnego charakteru.

Projekt wnętrz mieszkania: otwarty salon z kuchnią

Część dzienna mieszkania została pomyślano jako otwarty salon z kuchnią oraz wydzieloną strefą jadalnianą. Na granicy części salonowej i części kuchennej zaprojektowano niewielki barek, który urzeka naturalnym ciepłem drewna. W projekcie kuchni postawiono na szare fronty kuchennej zabudowy w połysku, które idealnie komponują się z dębowym blatem. Największą ozdobą kuchennego wnętrza jest dekoracja ściany, którą stanowią kafelki z graficznym wzorem przyciągającym uwagę. W kwestii aranżacji pokoju dziennego, projektanci ze studia 4ma projekt zdecydowali się na spójną kolorystykę utrzymaną w tonacji czystej bieli i jasnej szarości. Nieśmiertelny duet, który święci triumfy w projaktach wnętrz stanowi o nowoczesnym i modnym wyrazie wnętrza. Dębowy parkiet i fornirowane meble są elementem ocieplającym wizualnie wnętrze mieszkania i nadającym mu naturalnego charakteru. W projekcie salonu postawiono na dość nietypowe rozwiązanie i zdecydowano się na białe, lakierowane meble, które idealnie stapiają się z śnieżnobiałą ścianą. Wysoki połysk zabudowy sprawia, że wnętrze mieszkania jest dodatkowo rozświetlone, dzięki czemu zyskuje na przestronności. W stonowanej aranżacji pokoju dziennego, wzrok przyciąga kolorowy dywan, który nadaje przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Strefa wypoczynkowa została wyznaczona za pomocą modnego narożnika w kolorze jasnej szarości.

Nowoczesne wnętrze według 4ma projekt

Projekt sypialni obejmował także zorganizowanie dodatkowego miejsca, które mogłoby pełnić rolę mini garderoby. We wnętrzu oprócz standardowej strefy nocnej, udało się zaprojektować pojemną szafę, która została jednocześnie pomyślana jako dodatkowy regał z półkami. Na plan pierwszy aranżacji wysuwa się jednak dekoracyjna tapeta z skandynawskim wzorem, która tworzy świetne tło dla łóżka z gładkim wezgłowiem. Na uwagę zasługuje także projekt łazienki, która utrzymana została w stonowanej kolorystyce ziemi. Ściany i podłoga w małej łazience wyłożone zostały szarym gresem. Wyjątkowego charakteru projektowi wnętrza dodaje szklana mozaika z melanżem niebieskich odcieni. Pod umywalką znajduje się pojemna szafka, która sprytnie ukrywa pralkę, dzięki czemu wnętrze zyskuje na estetyce.

Kontakt z pracownią:

4ma projekt
ul. Tyszkiewicza 26
01-182 Warszawa
4ma-projekt.pl