49-metrowa kawalerka zaprojektowana została dla singla, który dużo podróżuje ze względu na pracę. Projektanci zastali mieszkanie w stanie deweloperskim. Układ funkcjonalny wnętrza praktycznie się nie zmienił.

Projekt kawalerki: ciepło czy zimno?

Głównym założeniem przy aranżacji wnętrza było zaznaczenie wyraźnego kontrastu pomiędzy zastosowanym betonem, a drewnem. Te dwa skrajnie postrzegane materiały stworzyły jednak równowagę we wnętrzu. Projektanci postanowili zostawić w stanie surowym sufit oraz ściany w mieszkaniu – ściana w salonie została częściowo zdarta do betonowych płyt. "Cieszymy się z tego, że klient zaakceptował wszystkie nasze pomysły, m.in. zdarcie tynku z sufitu, poprowadzenie przewodów elektrycznych na zewnątrz." Odcinek podłogi w strefie wejściowej oraz kuchennej został pokryty płytkami imitującymi beton marki Marazzi. Jedynie podłogę w salonie i sypialni pokryto dębowym drewnem. Drewno pojawiło się również pod postacią frontów zabudowy: kuchennej oraz meblościanki w salonie. Regał zaprojektowano specjalnie pod wielką kolekcję gier planszowych, należących do właściciela.

Zobacz też: Możliwości małych przestrzeni >>>

Projekt kawalerki: (nie)równy podział

Elementem zasługującym na szczególną uwagę w projekcie wnętrza jest nieregularny kształt wiszących szafek kuchennych. W całości tworzą one jedną, spójną bryłę, lecz pojedyncze korpusy zostały zaprojektowane w nieregularnych kształtach. W części sypialni wydzielonej ścianką mieści się praktyczna garderoba. Wstawiono do niej szafę z lustrzanymi frontami, by optycznie powiększała przestrzeń. Pikowany zagłówek łóżka zapewnia wygodę i pomysłowo maskuje przewody od kinkietów. Urządzając mieszkanie projektanci postawili na stonowaną kolorystykę. Pojawia się tu biel, szarość oraz akcenty czerni – obecne w dodatkach dekoracyjnych konsekwentnie korespondują ze sobą w mieszkaniu.

Autor projektu: www.dziurdziaprojekt.com