Projekt biura pracowni mode:lina™ . W jakich wnętrzach pracują architekci?

2017-10-04 9:12

Jak zaprojektować biuro, by wystrój sprzyjał skupieniu i kreatywności? Wiedzą to architekci z pracowni mode:lina™. Zobaczcie minimalistyczne wnętrza ich pracowni oparte jedynie na czerni i bieli, umieszczonych w blokach kolorystycznych.

Spis treści

  1. Czarno–biała aranżacja wnętrz pracowni architektonicznej
  2. Identyfikacja wizualna elementem aranżacji wnętrza

Choć poprzedni pomysł na aranżację pracowni architektonicznej z antresolą, był strzałem w dziesiątkę, wraz z rozwojem pracowni i powiększeniem zespołu nadeszła pora na nową przestrzeń do pracy. Wybór architektów padł na lokal w gruntownie wyremontowanej kamienicy, w modnej, prężnie rozwijającej się dzielnicy Poznania - Jeżyce.

Czarno–biała aranżacja wnętrz pracowni architektonicznej

Pomysłem na wygląd nowego biura architektonicznego jest prosta, minimalistyczna forma oparta na monochromatycznej palecie kolorystycznej: czerni i bieli, spójna z identyfikacją wizualną pracowni mode:lina™ . Przestrzeń została podzielona na dwie kontrastujące ze sobą części. Aranżacja oparta na kolorze białym oznacza miejsce pracy kreatywnej. Są tu duże wspólne biurka ułatwiające łatwe przejście od pracy indywidualnej do pracy zespołowej. W specjalnych rynnach w biurkach umieszczone niezbędne okablowanie, które estetom, choć wiedzą, że jest to niezbędne, potrafi spędzać sen z powiek.  Dynamiczne skosy łączą białą przestrzeń z przeciwstawną – czarną. Czarna, jednorodna zabudowa kryje w sobie kuchnię oraz rozciągające się na całe pomieszczenie szafy, mieszczące w sobie całe wyposażenie. Za jednymi z ukrytych drzwi zostało ukryte wejście do łazienki z prysznicem.

 Czytaj też: Projekt wnętrz łączący styl minuimalisyczny z naturą

Projekt biura
Autor: Patryk Lewiński

Identyfikacja wizualna elementem aranżacji wnętrza

Jedyną dekoracją monochromatycznego wystroju pracowni jest umieszczony na suficie, przeskalowany logotyp pracowni. Wycięto go z pianki akustycznej. Logotyp pełni więc jeszcze inną funkcję – wpływa na akustykę w dużym pomieszczeniu, poprawiając komfort pracy zespołu architektów.

Czytaj też: Czarne ściany - obalamy mity!