Jeszcze nie jest za późno, aby pomyśleć o ładnych dekoracjach wiosennych. Zobacz w naszej galerii pomysły na zdobienie ścian, a być może ładna dekoracja wiosenna zostanie w twoim domu na kilka sezonów.

Dekoracje wiosenne: postaw na kolor

Tegoroczne dekoracje wiosenne są w kolorach żółtym, niebieskim, szmaragdowym, białym i całej gamie pasteli. Kolor ścian możemy także potraktować, jako wiosenną dekorację, która odnowi wnętrze mieszkania, a przy okazji jasną barwą poprawi nam nastrój. Wybranym przez nas kolorem możemy pomalować całe wnętrze, albo podkreślić tylko jedną ścianę. Ustawione na jej tle przedmioty na pewno nabiorą ciekawego wyrazu.

Dekoracje wiosenne: pomyśl o wzorach

Jako dekoracje wiosenne wykorzystajmy modne w tym roku kwiatowe wzoru. Kwiaty na ścianie mogą być namalowane, naklejone jako naklejka ścienna, bądź też odrysowane od szablonu. Kwiatowe wzory powinny być raczej drobne – na przykład w postaci kwiatowej łączki. Niezmiennym trendem w wiosennej dekoracji ścian są pasy. Pamiętajmy, że pionowe pasy na ścianie dodatkowo powiększą optycznie wnętrze.