Aranżacja wnętrza nie musi mieć stałego podziału na strefy. Panele przesuwne dają nam możliwość modyfikacji wnętrza - otwarcia bądź zamknięcia przestrzeni pomieszczenia, albo częsciowego odgrodzenia.

Aranżacja wnętrz: z czego panele przesuwane?

Panele przesuwne mogą być wykonane z lekkich, przepuszczających dźwięki, atrakcyjnych cenowo materiałów, np. pleksi lub tkanin czy papieru
napiętych na ramy. Cięższe, bardziej stabilne, ale też droższe są panele przesuwne z płyty meblowej, litego drewna, metalu lub szkła. Ciekawie w aranżacji wnętrz wygląda także szkło hartowane użyte do wykonania paneli przuswanych – znacznie mocniejsze od zwykłego, nie grożące skaleczeniem w razie stłuczenia.

Aranżacja wnętrz z panelami przesuwnymi: montaż

Montaż paneli należy konsultować z fachowcem. Lżejszym panelom przesuwnym wystarczy mocowanie do szyny podsufitowej z rolkowym systemem jezdnym. Jeśli panele przesuwne są cięższe, dla stabilizacji, przyda się szyna dolna. W obu przypadkach montażu paneli przesuwnych trzeba zadbać o idealnie równy sufit i podłogę, umożliwiające bezproblemowe przesuwanie płyt.

Aranżacja wnętrz: dobre rozwiązania

Aby panele przesuwane zajmowały mniej miejsca w pozycji złożonej, warto zamontować szynę kilkutorową (dla każdego panelu osobny tor). Można również zdecydować się na system teleskopowy chowany w ścianie. Panel wsuwa się za drugi panel i oba wędrują do specjalnie zbudowanej kasety obudowanej płyta g-k.