Salon, podobnie jak całe mieszkanie został urządzony w drodze telefonicznych i mailowych konsultacji pomiędzy właścicielką mieszkania i projektantką. Ponieważ znają się od dawna, nie było to zbyt kłopotliwe ani stresujące przedsięwzięcie. Zaufanie było ogromne i wszystko poszło zgodnie z planem.

Salon w stylu skandynawskim: desenie i barwy

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim w tym przypadku polega na połączeniu świetlistej bieli z ciepłym drewnem. Drewno w ściennej okładzinie, bardzo popularne w Skandynawii, u nas powoli wraca w odświeżonej, nie boazeryjnej wersji. Niektórym drewno na ścianach ciągle kojarzy się z ciemną boazerią. W stylu skandynawskim jednak drewno na ścianie nie ma nic wspólnego z polską boazerią  lat 80-tych. I tak, w strefie dziennej mieszkania, powstała dekoracyjna ściana określająca charakter całego pomieszczenia. Ręcznie układane elementy z surowego dębu dały niezwykły efekt, który dodatkowo podbija wieczorem oświetlenie szczelinowe w podwieszanym suficie. W skandynawski charakter mieszkania wpisuje się też jasna podłoga. Wygląda jak ułożona z bielonych desek, choć w rzeczywistości są to wytrzymałe, ale bardzo starannie dobrane panele podłogowe.

Salon w stylu skandynawskim: meble i dodatki

Styl skandynawski uzupełniają meble i akcenty w stylu lat 60-tych. Okrągłe fotele i krzesła przy stole – klasyki designu, wyszukane na aukcjach w internecie, idealnie pasują do drewnianych elementów wnętrza. Szara współczesna sofa w obiciu w jodełkę dopełnia kanon skandynawskiej kolorystyki. Jedynie pikowany stolik - podnóżek (w nieoczekiwanym odcieniu fioletu) wnosi do wnętrza element glamour i określa je jako arcy-kobiece. Wartym również uwagi elementem są lampy. Mimo niewielkiej powierzchni salonu jest ich kilka. Dzięki temu, w zależności od potrzeby, wydobywają i podkreślają poszczególne elementy salonu. Mimo, że każda jest inna stanowią interesującą całość. Pamiętajmy, że nie jest to bezpieczny komplet i wymaga konsultacji z projektantem wnętrz. Łączy je czarny kolor i to, że są nowoczesne. Całość nie kosztowała właścicielki fortuny, mimo że można odnieść takie wrażenie. Dzieje się tak ponieważ wykorzystane elementy wyposażenia wnętrza,  pomimo oczywistej wyrazistości, pasują do siebie. A harmonia we wnętrzu powoduje, że wnętrze wydaje nam się z wyższej półki.