Pokój dzienny to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu. Spędzamy w nim najwięcej czasu i jest miejscem służącym zarówno do odpoczynku, relaksu, jak i rozrywki. Warto zadbać o to, aby był urządzony nie tylko w zgodzie z naszym gustem czy upodobaniami, ale również w sposób praktyczny i funkcjonalny.

Pokój dzienny: co musi się znaleźć w pokoju dziennym?

Pokój dzienny to wizytówka każdego mieszkania. Jego aranżacja to spore wyzwanie, które staje się jeszcze trudniejsze jeśli mamy do dyspozycji mały metraż. W pokoju dziennym obowiązkowo powinna znaleźć się sofa lub kanapa. Warto zdecydować się na model z funkcją spania, jeśli nie mamy do dyspozycji pokoju gościnnego. Unikniemy wtedy niepotrzebnego kłopotu z noclegiem naszych gości. Ważnym elementem małego pokoju dziennego jest szafa lub szafki do przechowywania. Najlepiej aby znalazły się one na jednej ze ścian, a dzięki zamontowaniu drzwiczek bez uchwytów stworzą jednolitą powierzchnię, która optycznie powiększy pomieszczenie, szczególnie jeśli szafki będą w jasnym kolorze. W pokoju dziennym może znaleźć się również stół z krzesłami, który może być centralnym punktem spotkań i rodzinnych posiłków. Jest to praktyczne rozwiązanie jeśli pokój dzienny połączony jest z kuchnią.

Jakie kolory wybrać do pokoju dziennego?

Do małych pomieszczeń najczęściej wybieramy jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Ciemne i intensywne barwy przytłaczają i nie pozwalają na odpoczynek. Do minimalistycznych wnętrz pasuje ponadczasowa biel i szarość, w pokoju dziennym urządzonym w klasycznym stylu idealnie sprawdzi się kolor kremowy i odcienie beżu, a do stylu angielskiego i prowansalskiego pasują subtelne pastele. Aranżacja małego pomieszczenia nie sprawia, że całkowicie musimy rezygnować z mocnych kolorów. Mogą pojawić się one w postaci dodatków, które ożywią wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy Wam 12 pomysłów na aranżacje małego pokoju dziennego!