Poddasze ze względu na występujące tam skosy nie jest łatwo urządzić. Jednak przy odrobinie fantazji można je zaaranżować w sposób niebanalny i funkcjonalny.

Na jakie pomieszczenia przeznaczyć poddasze?

Najczęściej na poddaszu znajdują się sypialnie, łazienka, garderoba, pralnia, czy pokoje dziecięce. Jest to dla nich jak najbardziej odpowiednie miejsce, ale warto także pomyśleć o wydzieleniu na poddaszu gabinetu, czy niewielkiej biblioteczki, albo małego saloniku przeznaczonego dla członków rodziny, bardziej kameralnego niż główny salon. Poddasze to także fantastyczne miejsce na urządzenie dużego salonu kąpielowego. Jeśli mamy jakieś hobby, które wymaga trochę miejsca, na przykład coś kolekcjonujemy, poddasze również będzie świetnym miejscem na realizowanie tych pasji.

Poddasze: o czym pamiętać przy urządzaniu?

Jeśli chcemy wykorzystać miejsce na poddaszu w pełni, musimy liczyć się z tym, że część, a być może nawet większość mebli trzeba będzie wykonać na zamówienie. Jest to rozwiązanie droższe niż kupienie gotowych mebli, ale dzięki temu przestrzeń pod skosami będzie mogła zostać całkowicie wykorzystana. Mimo wad w postaci skosów, poddasza mają ogromną zaletę w formie widocznych elementów konstrukcyjnych dachu. Można je oczywiście ukryć, ale lepszym pomysłem jest wykorzystanie ich w aranżacji wnętrza. Będzie to stanowiło ciekawy detal, który dopełni aranżacji w nietuzinkowy sposób.