Poddasze dobrze urządzone: 17 pomysłów na aranżację poddasza

Poddasze to przestrzeń z wyjątkowym potencjałem. Aranżacja wnętrza, w którym królują skosy, dla jednych będzie prawdziwym wyzwaniem, dla innych natomiast ziszczeniem marzeń i ogromnym polem do popisu dla zdolności aranżacyjnych. Jak urządzić poddasze, by w pełni wykorzystać jego zalety? W jaki sposób wydobyć potencjał mieszkania ze skosami? Prezentujemy przykładowe realizacje wnętrz na poddaszu!

Aranżacja poddasza: designerska szarość
Pokój dziecka na poddaszu
Salon na poddaszu
Szara ściana w łazience na poddaszu
Kuchnia na poddaszu

Poddasze, wbrew pozorom, to niezwykle wdzięczna przestrzeń do aranżacji. Wnętrze ze skosami, które może wydawać się problematyczną przestrzenią do urządzenia, w rzeczywistości daje ogromne możliwości aranżacyjne. Sypialnia na poddaszu, aranżacja kuchni pod skosem, czy łazienka na najwyższym poziomie – poddasze idealnie spełni swoją funkcję w aranżacji każdego z tych wnętrz.

Aranżacja poddasza: funkcjonalność na najwyższym poziomie

Klimat mieszkania na poddaszu jest absolutnie nie do przecenienia. Atmosfera i charakter wnętrza, w którym królują skosy, gwarantuje niepowtarzalną i ponadczasową aranżację wnętrza. Niezależnie od stylu, w jakim zdecydujemy się urządzić wnętrze, jedno jest pewne – elementy konstrukcyjne, liczne skosy i sama świadomość urządzania wnętrza na najwyższym poziomie, daje gwarancję niepowtarzalnej aranżacji pełnej wyjątkowego klimatu.

Sprawdź też: loft aranżacja na poddaszu

Mówiąc o aranżacji poddasza, nie sposób nie wspomnieć o widocznych elementach konstrukcyjnych. To właśnie one decydują o wyjątkowym klimacie wnętrza i nadają aranżacji ostatecznego wyrazu. Pamiętajmy, że wszelkie drewniane belki i podpory, z łatwością możemy uczynić największymi bohaterami wnętrza pod skosem.

Poddasze: funkcjonalna aranżacja wnętrz ze skosem

Niezwykle popularnym i intuicyjnym rozwiązaniem w kwestii aranżacji poddasza, jest urządzenie na nim sypialni. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny – dolna część mieszkania zostaje wówczas pomyślana jako strefa dzienna, a poddasze zaadaptowane jako prywatna część - strefa nocna. Ponadto, poddasze jest także najcichszym wnętrzem w domu. Jeśli w klimatycznej przestrzeni poddasza zdecydujemy się na urządzenie pokoju nocnego, zwróćmy uwagę przede wszystkim na ustawienie łóżka. Nie warto stawiać go pod skosem, gdzie ścianka kolankowa jest niska, ponieważ może to skutkować uderzeniem głowy o skos.

Sprawdź też: projekt poddasze - aranżacja sypialni na antresoli

Sytuując łóżko w bezpośrednim sąsiedztwie okna, pamiętajmy by ustawić je tak, by światło nie padało wprost na twarz osoby śpiącej. Sypialnia na poddaszu to dopiero jedna z całego wachlarza propozycji. Poddasze jest także świetnym miejscem na urządzenie łazienki. Klimatyczne wnętrze kąpielowe z wanną usytuowaną bezpośrednio pod oknem dachowym, kąpiel z zapierającym dech w piersiach widokiem spadających gwiazd – takiej wizji ulegnie każdy romantyk.

 

Aranżacja poddasza: skosy dozwolone w każdym wnętrzu

Dysponując mieszkaniem usytuowanym na najwyższej kondygnacji budynku, musimy liczyć się z tym, że wszechobecne skosy będą do ujarzmienia w absolutnie każdym wnętrzu. Sprytnie wykorzystane skosy w projekcie łazienki, estetycznie ograne w projekcie kuchni czy nawet w salonie, mogą okazać się nie tylko aranżacyjną koniecznością, ale także elementem dekoracyjnym wnętrza. Wbrew pozorom, skosy na poddaszu, bardzo często nie stanowią przeszkody w aranżacji, a są wręcz jej sprzymierzeńcem. Wystarczy oryginalny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni ze skosem i umiejętne wprowadzenie go w życie. Świetnym pomysłem na wykorzystanie potencjału wnętrza ze skosem jest nie tylko urządzenie w tym miejscu pełnowartościowego pokoju, ale także zabudowie go estetyczną zabudową i zaplanowanie w tym miejscu dodatkowej przestrzeni do przechowywania, z systemem szafek i funkcjonalnych schowków. Gabinet, dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, czy garderoba – skosy nie stanowią żadnej przeszkody w aranżacji tych wnętrz, a okażą się ich największą zaletą.

Sprawdź też: surowe drewno, stalowa siatka i polne kamienie w aranżacji poddasza

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Łukasz Kozyra, Marcin Mazur, Norbert Banaszyk/DADA, Piotr Mastalerz, Konrad Kalbarczyk, materiały prasowe, Łukasz Zandecki, GREEN CANOE STUDIO, Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY