Dynie można wykorzystać na wiele sposobów – i to nie tylko w kuchni. Proponujemy zrobić proste i piękne dekoracje z dyni do mieszkania.

Dekoracje z dyni: w mieszkaniu słonecznie

Ciepły, pomarańczowy kolor dyni budzi pozytywne i miłe skojarzenia. Pomarańczowa dekoracja z dyni w mieszkaniu może ocieplić wnętrze nawet w pochmurne i zimne jesienne dni.

Pomysłów na dekoracje z dyni do mieszkania jest całe mnóstwo – zobacz je w naszej galerii zdjęć. Nas zachwyciły dekoracje z dyni udające wazon. Są piękne i bardzo proste do zrobienia. Sporą dynie należy wydrążyć w środku, do samej skórki. Dynię z zewnątrz można nasmarować olejem – będzie pięknie błyszczeć. W takim wazonie układamy wybraną kompozycję z suszonych kwiatów, czy liści. Dekoracja z dyni w formie wazonu, ustawiona w przedpokoju lub na parapecie, zachwyci twoich gości.

Dekoracje z dyni do mieszkania: morze pomysłów

Dynie w mieszkaniu możemy po prostu artystycznie poukładać i poustawiać w różnych miejscach – nawet w łazience. We wnętrzu stworzymy wówczas miły, jesienny akcent. Sprawdzą się tutaj dynie miniaturowe.

Dekoracje z dyni w mieszkaniu mogą się znaleźć także na stole – przybrany miniaturowymi dyniami w towarzystwie kolorowych liści, sprawi niezapomniane wrażenie. Taka dekoracja z dyni jest poza tym szybka i prosta do zrobienia, nawet gdy mamy kilka minut do przybycia gości.

Innym wartym uwagi pomysłem na dekoracje z dyni w mieszkaniu, jest wykorzystanie tego pękatego warzywa jako świecznika. Światło świeć, odbijające się od pomarańczowej dyni, sprawi, że jesienne wieczory staną się przytulne.