Dziś, kiedy słyszymy słowo „penthouse" jawi nam się on jako ekskluzywny apartament, wystawna przestrzeń przepełniona luksusem, zamieszkiwana przez najzamożniejszych obywateli. Jednak nie zawsze tak było. Nie zawsze penthouse był wyznacznikiem prestiżu. Do połowy XIX wieku, funkcjonował on jako mieszkanie dla najuboższych. Wnętrza mieszkań na najwyższych piętrach budynku zamieszkiwane były przez osoby niższych klas społecznych. Wśród zamożnych królowały projekty wnętrz zlokalizowane na pierwszym i drugim piętrze, ponieważ nie trzeba było pokonywać wiele schodów, by się do nich dostać. Penthouse nabrał zupełnie innego znaczenia w momencie, kiedy w Stanach Zjednoczonych spopularyzowano windę. Wtedy też projektami wnętrz z panoramicznym widokiem na miasto zaczęli interesować się najbogatsi i najsławniejsi.

Penthouse: zwykłe czy niezwykłe wnętrze mieszkań?

„Penthouse" - mianem tym nazywamy luksusowe apartamenty, które zlokalizowane są na najwyższych kondygnacjach inwestycji. Zwykle, w centralnych dzielnicach miast. Wnętrza mieszkań charakteryzują się podwyższonym standardem i wystawnością w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Brak w nich przepychu czy bogactwa form. Króluje tam raczej modny i praktyczny minimalizm, który jest gwarancją przestronnego wnętrza na najwyższym poziomie. Przyglądając się projektom wnętrz utrzymanym w stylu penthousaów, można wywnioskować, że są to nieruchomości, które łączą w sobie praktyczność mieszkań z intymnością domów wolnostojących.

Projekt wnętrz penthousów: Willa Wrocław

W Polsce penthousy cieszą się coraz to większą popularnością. Choć wydaje się, że oferta apartamentowców skierowana jest głównie do biznesmenów i zamożnych przedstawicieli wolnych zawodów, wzbogaca się ona z roku na rok. Nie brak kolejnych inwestycji, które oferują luksusowe apartamenty położone na najwyższych piętrach. Tego rodzaju nieruchomości spotkamy zazwyczaj w centralnych dzielnicach największych miast. Jedną z ostatnich propozycji penthousów w kraju jest Willa Wrocław, która oferuje apartamenty wraz ze stylowymi tarasami z widokiem na zielone tereny pobliskiego Parku Wschodniego. Powierzchnia mieszkalna w penthousach wynosi prawie 150 mkw, natomiast przynależne do nich tarasy to powierzchnie dochodzące do 130 mkw. Apartamenty, którymi dysponuje Willa Wrocław to proste, a zarazem niezwykle eleganckie wnętrza. Idealne doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym gwarantują nowoczesne stolarki okienne typu portfenetr, czyli przeszklenia sięgające od sufitu, aż po podłogę. Ściany wykonane zostały z ceramicznej cegły będącej idealnym izolatorem ciepła. Osiedle luksusowych dwupiętrowych budynków charakteryzuje się nowoczesnym designem i podwyższonym standardem wykończenia.