Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu, w którym odpoczywamy i przyjmujemy gości. Dlatego oświetlenie LED w salonie jest przede wszystkim elementem dekoracyjnym. Aranżacja salonu z odpowiednio dobranym oświetleniem pozwoli stworzyć niecodzienny wystrój wnętrza.

Oświetlenie LED: nastrojowa aranżacja salonu

Odpowiednio dobrane oświetlenie w salonie nie tylko podkreśla zalety przestrzeni, ale także buduje nastrój. Jeśli zależy ci, aby światło tworzyło atrakcyjną aranżację salonu: podkreślało wybraną ścianę, sufit lub gzyms, a jednocześnie było energooszczędne - pomocna okaże się technologia LED. Korzysta ona z emitujących światło diod, stąd jej nazwa, będąca skrótem od angielskich słów Light Emitting Diode. Ten system oświetlenia pozwala modelować kąt padania i kolor światła w salonie. Aranżacja slaonu z diodami LED może być dowolna. Takie oświetlenie ze względu na mały rozmiar żarówek ledowych można zamontować w każdym miejscu, które przyjdzie nam do głowy: od półek i szafek przez wnęki ścian po schody i lustra. Podświetlają meble i zakamarki w salonie, do których nie docierają główne źródła światła, dyskretnie podkreślają urodę wnętrza. Lista zastosowań tego nowoczesnego oświetlenia jest długa. Podpowiadamy więc, gdzie w salonie warto zamontować diody, jakie efekty można uzyskać. To pozwoli zrozumieć fenomen ich rosnącej popularności.

Oświetlenie LED w salonie: jak wybrać?

Aranżacja salonu z oświetleniem led może być zjawiskowa. Jednak zanim zdecydujesz się na led - zobacz, na co zwracać uwagę przy zakupie i montażu diod LED.
1. Sprawdź markę. Decydując się na oświetlenie led w salonie, wybieraj tylko markowe produkty. Liderami w tej branży są firmy Lumileds, Osram, Philips i General Electric. Diody tych producentów gwarantują najwyższą jakość.
2. Określ swoje cele w aranżacji salonu. Zastanów się, jakie efekty mają wytwarzać zamontowane diody. W oświetleniu miejsca pracy najlepiej sprawdzi się białe światło. Z kolei wystrój salonu urozmaicą kolorowe LED-y umieszczone np. pod meblami.
3. Zachowaj umiar w aranżacji salonu. Pamiętaj o tym, aby nie przesadzić z liczbą użytych diod. Zbyt duże zagęszczenie różnokolorowych diod w salonie może męczyć wzrok, zamiast relaksować i stwarzać przyjazną dla oka aranżację.