Odpowiednio dobrane oświetlenie mieszkania nie tylko podkreśla zalety przestrzeni, ale także buduje w nich nastrój. Jeśli zależy ci, aby światło w mieszkaniu tworzyło atrakcyjną aranżację: odkreślało wybraną ścianę, sufit lub gzyms, a jednocześnie było energooszczędne – pomocna okaże się technologia LED. Korzysta ona z emitujących światło diod, stąd jej nazwa, będąca skrótem od angielskich słów Light Emitting Diode. Ten system oświetlenia pozwala modelować kąt padania i kolor światła.

Diody LED ze względu na ich mały rozmiar można zamontować w oświetleniu mieszkania niemal każdym miejscu, które przyjdzie nam do głowy: od półek i szafek przez wnęki ścian po schody i lustra. Świetnie się prezentują w kuchni, salonie, sypialni, a nawet w łazience.

W oświetleniu mieszkania podświetlają meble i zakamarki, do których nie docierają główne źródła światła. Dyskretnie podkreślają urodę wnętrza. Lista zastosowań tego nowoczesnego oświetlenia jest długa. Podpowiadamy więc, gdzie warto zamontować diody, jakie efekty można uzyskać. To pozwoli zrozumieć fenomen ich gwałtownie rosnącej popularności.

Oświetlenie mieszkania: zanim zdecydujesz się na oświetlenie LED

Oświetlenie mieszkania LED - sprawdź markę. Decydując się na tego rodzaju oświetlenie, wybieraj tylko markowe produkty. Liderami w tej branży są firmy Lumileds, Osram, Philips i General Electric. Diody tych producentów gwarantują najwyższą jakość.

Oświetlenie mieszkania LED - określ swoje cele. Zastanów się, jakie efekty mają wytwarzać zamontowane diody. W oświetleniu miejsca pracy najlepiej sprawdzi się białe światło. Z kolei wystrój wnętrz urozmaicą kolorowe LED-y umieszczone np. pod meblami.

Oświetlenie mieszkania LED - zachowaj umiar. Pamiętaj o tym, aby nie przesadzić z liczbą użytych diod. Zbyt duże zagęszczenie różnokolorowych diod w jednym pomieszczeniu może męczyć wzrok, zamiast relaksować i stwarzać przyjazną dla oka aranżację.