Jakie wybrać oświetlenie pokoju? Czy warto mieć kinkiety? Czy wystarczy tylko górne oświetlenie pokoju? Jaka aranżacja wnętrz będzie przytulnana? Wybór dobrego oświetlenia pokoju jest bardzo ważny. Jeśli chcesz mieć ładną aranżację wnętrz, nie kupuj wszystkich lamp z jednej serii, bo wnętrze stanie się monotonne. Oświetlenie pokoju: lampy, kinkiety, żyrandole dopasuj do siebie i wystroju wnętrza. Jeśli nie czujesz się w tym mocna, wybierz takie lampy i kinkiety, które łączy materiał, z jakiego zrobiono korpus, czy tonacja abażurów.

Jakie oświetlenie pokoju: górne i boczne

Całkowita rezygnacja z oświetlenia sufitowego w pokoju jest błędem - szybko się przekonamy, że bywa ono potrzebne (choćby podczas porządków). Jeśli nie chcemy montować dekoracyjnego żyrandola w pokoju (szczególnie w niskim wnętrzu, które może zostać nim przytłoczone), ograniczmy się do neutralnego plafonu. Możemy sobie za to pofolgować, aranżując oświetlenie boczne pokoju - kinkiety, lampy podłogowe, stołowe i te własnej roboty, dające niesamowite efekty świetlne! Dzięki nim poprawimy proporcje wnętrza i nadamy mu wyjątkowy klimat, jednym słowem – aranżacja wnętrz zyska nowy wymiar estetyczny.

Oświetlenie pokoju: podpowiedzi stylisty

1. Jeśli nasze oświetlenie pokoju to lampy mniej wyszukane, pamiętaj że będą się dobrze czuły w licznym gronie. Warto powiesić kilka prostych lamp, a efekt w aranżacji wnętrza będzie znakomity.

2. Lampy bardzo dekoracyjne lepiej prezentują się solo. Dlatego takie oświetlenie pokoju dobrze przemyśl i wyeksponuj.

2. Kinkiety w pokoju wieszaj na jednej wysokości - unikniesz chaosu w aranżacji wnętrza.