Orientalne wnętrza tworzą magiczną atmosferę oddziałującą na nasze zmysły. Aranżacja wnętrz w stylu indyjskim charakteryzuje się przede wszystkim zestawieniem mocnych i odważnych kolorów. Tym razem założenie było nieco inne – zaaranżować wnętrze przywodzące na myśl klimat Indii, w którym królować będą ciepłe i jasne kolory. Projekt Katarzyny Kraszewskiej skierowany jest do singielki, która na co dzień zajmuje się tantrą.

Orientalne wnętrze: subtelność indyjskich inspiracji

Założeniem projektowym było stworzenie kobiecego i jasnego wnętrza, które klimatem nawiązywać będzie do stylu indyjskiego. Centralnym punktem mieszkania jest salon połączony z kuchnią. Całość orientalnego wnętrza utrzymana jest w jasnych i ciepłych barwach, z przewagą skandynawskiej bieli z domieszką pudrowego różu. Charakterystycznym elementem aranżacji przestrzeni kuchennej jest ściana z drewna amazaque, które przywieziono z Indii. Celem wyeksponowania oryginalnej ściany zaproponowano subtelną zabudowę kuchenną w kolorze białym. Na granicy kuchni i salonu projektantka zaaranżowała strefę jadalnianą z dużym stołem i lekkimi, białymi krzesłami.

Orientalne wnętrze: inspiracje nieoczywiste

Centrum części dziennej wyznacza duża, miękka sofa. Także w tej części mieszkania wprowadzono indyjski akcent – oryginalną komodę pod telewizor. Indywidualność wnętrza zaprojektowanego przez Katarzynę Kraszewską podkreślają egzotyczne, indyjskie dodatki, które dopełniają niecodzienną aranżację. To one decydują o wyjątkowym charakterze tego wnętrza. Łazienka, podobnie jak reszta wnętrz, charakteryzuje się delikatnymi, jasnymi barwami. Mozaika Bisazza na ścianie świadczy o tym, że jest to wnętrze stworzone z myślą o kobiecie. Oryginalnym rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnych uchwytów do szafek – ozdobnymi frędzlami.

Orientalne wnętrze: gra światłem

Tak jak w każdym wnętrzu, także w tym orientalnym wnętrzu rolę odgrywa oświetlenie. W przypadku tej aranżacji duże okna zapewniają maksymalne doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym. Odpowiednio dobrane światło kreuje i modeluje przestrzeń wokół nas, pozwalając na wprowadzenie do wnętrza nutki tajemniczości czy egzotyki. W tym celu, na całej powierzchni kuchni i salonu projektantka zaplanowała równomiernie rozłożone halogeny.