Wiosna to najlepszy czas na odmianę wystroju wnętrza mieszkania i wprowadzenie do niego optymistycznych dekoracji i kolorów z wiosennej palety barw. Wiosenne dekoracje wnętrz, ciepło żółcieni, soczystość zieleni i subtelność błękitu sprawią, że mieszkanie nabierze nowego radośniejszego looku, a to nie pozostanie bez wpływu na nasze samopoczucie!

Kolory we wnętrzu: kolorujemy mieszkanie na wiosnę

Wiosenne dekoracje wnętrz i odmiana mieszkania po zimie to najlepsze co możemy dla niego zrobić. Jeśli marzy nam się jasne, optymistyczne, iście wiosenne wnętrze, nie musimy od razu porywać się na generalne remonty, a z powodzeniem możemy zacząć od zmian w jego wystroju. Po pierwsze postawmy na kolory! Wybierzmy te z wiosennej palety barw. Wszelkie odmiany żółcieni, dopełnione akcentem soczystej zieleni, całość przypieczętowana niemal przezroczystym błękitem i muśnięta romantycznym różem – przepis na wiosenną dekorację wnętrz gotowy. To się sprawdzi w swojskich i lekkich wnętrzach. Jeśli sielskie klimaty nie są jednak w naszym guście, przemyćmy te kolory do wnętrza w minimalistycznej formie. W tej roli świetnie sprawdzą się np. słonecznie żółte żonkile, które wypełnią przestrzeń salonu. W wiosennej dekoracji wnętrza genialnie sprawdzą się także delikatne błękity, które lekko muśniemy romantycznym różem. Choć dla niektórych taka aranżacja może wydać się nieco kiczowata, w rzeczywistości urzeknie ona nie tylko romantyka o wrażliwej duszy. Jeśli zdecydujemy się już na odpowiednią kolorystykę we wnętrzu mieszkania, warto wcielić ją w życie i odzwierciedlić w wyposażeniu. Co możemy zmienić?

Ubierz wnętrze na wiosnę: tekstylia

Postawmy na wiosenną dekorację okna, chociażby jednego. Na czas wiosny, warto mieć w zanadrzu dodatkowe rolety z kwiecistym akcentem czy zasłony w kolorowe pasy. Lekka firana w delikatnym kolorze wpuści do wnętrza promienie słoneczne, dzięki czemu wnętrze wyda się większe niż jest w rzeczywistości i zdecydowanie przytulniejsze. Pamiętajmy, że czasem „mniej znaczy więcej". Przysłońmy więc okno lekkim tiulem, batystem czy koronką. Zrezygnujmy z sutych marszczeń na rzecz naturalnych miękkich fałd i fantazyjnych wiązań na troczki. Dzięki temu osiągniemy we wnętrzu wrażenie delikatnej mgiełki, która będzie stanowiła element domykający aranżację. Z uwagi na to, że wiosenne aranżacje lubią zwiewne tkaniny, postawmy na takie materiały jak len, kreton, bawełniana satyna. Stawiając na wiosenne tekstylia, nie zapominajmy także o dekoracyjnych poduchach czy pledach, które fantazyjnie rzucimy na sofę w salonie. Jeśli jesteśmy posiadaczami ciemnej kanapy, która będzie wyraźnie odcinała się od jasnej i lekkiej aranżacji wnętrza, może warto ubrać ją na czas wiosny w jasny pokrowiec? Jeśli materiał będzie gładki, wówczas możemy zdecydować się na wzorzyste poszewki, które dopełnią całości.

Sekretne rady nie od parady: wiosenne dekoracje wnętrz

Marząc o wiosennej dekoracji wnętrza i chcąc odmienić wystrój mieszkania, nie są potrzebne drastyczne zabiegi i wielkie remonty. Okazuje się, że nie konieczne są nawet metamorfozy zakładające wymianę wszystkiego, co składa się na wystrój naszego wnętrza. Zabierając się za nadanie przestrzeni wiosennego looku, rozejrzyjmy się wokół i zastanówmy się, który z występujących tam kolorów chcielibyśmy wyraźniej zaakcentować. Następnie dobierzmy do tego co mamy, trzy nowe elementy, które wprowadzą powiew świeżości. Tutaj pole do popisu mamy nieograniczone. W roli nowości w naszym mieszkaniu może wystąpić otulony wiosenną tkaniną abażur lampy, kwietny wianek, który zawiesimy na okiennej klamce czy chociażby dekoracyjne tekstylia, o których wspominaliśmy wcześniej.