Nowoczesny salon z kuchnią: tapeta w kwiaty stworzyła nastrój

Nowoczesny salon z kuchnią w bieli urządzony jest w spokojnych barwach. Charakteru wnętrzu nadaje ciekawa tapeta w kwiaty. Podróże inspirują włascicielkę do oryginalnego urządzania mieszkania, w którym spotykają się japońska prostota i europejski komfort.

Kwiaty na tapecie
Kwiaty na tapecie
Kwiaty na tapecie
Kwiaty na tapecie
Kwiaty na tapecie

Właścicielka nowoczesnego salonu z kuchnią lubi szybką jazdę, prędkie decyzje i radykalne zmiany. Nie cierpię monotonii – deklaruje Ilona – i nie potrafię zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Jako pracownik linii lotniczych dużo czasu spędza w samolocie. Przenosząc się z jednego kontynentu na drugi, gubi po drodze rytm nocy i dnia (czasami też bagaż, ale to zupełnie inna historia). W domu regeneruje siły.  Mieszkanie liczy 60 m2. Podzielone było na kilka odrębnych pomieszczeń i sprawiało wrażenie mniejszego, niż jest w rzeczywistości. Ilona zatrudniła pracownię architektoniczną, stawiając przed nią zadanie zmiany projektu tak, aby odzyskać jak najwięcej światła i przestrzeni i stworzyc nowowczesny salon z kuchnią z ciekawą tapetą w kwiaty.

Nowoczesny salon z kuchnią: Stół na granicy

Na początek architekt wnętrz postanowiła wyburzyć ścianki działowe między kuchnią a salonem oraz salonem i przedpokojem. Dzięki otwarciu kuchni powstało miejsce na jadalnię pomiedzy nowoczesnym salonem z kuchnią. Okrągły stół z kompletem krzeseł wyznacza granicę pomiędzy strefą przygotowywania posiłków a wypoczynkową. Dodatkowo odrębność miejsc podkreślono za pomocą podłogi. Jasny gres firmy Casalgrande Padana (kolekcja Pietre Native, seria Meteor, kolor Almond) kontrastuje z parkietem z egzotycznego drewna tekowego. Właścicielka pragnęła, aby w jej mieszkaniu panował relaksujący klimat.

Salon z kuchnią: Równowaga tonów

Architektka zastosowała oszczędne barwy i dobrała meble o prostych kształtach. Ściany salonu-jadalni pomalowane zostały półmatowymi farbami lateksowymi w odcieniach bieli i kawy z mlekiem, dodatkowo ozdobione szerokimi pasami wzorzystej, ale również stonowanej kolorystycznie tapety. Z oferty sopockiego sklepu Interstyle wybrano sofę i szezlong w szarych obiciach, a także okrągły, drewniany stolik z blatem wykonanym z białego szkła. Nastrój spokoju podkreśliły przejrzyste, mlecznoróżowe zasłony odbijające się w lakierowanych na wysoki połysk beżowych frontach kuchennych szafek. Osiągnięty efekt czarował subtelnością oraz harmonią i wtedy gospodyni pokazała pazur, wprowadzając kontrast. Do pastelowych tonów dodała zdecydowany duet czerni i czerwieni inspirowany estetyką japońską. Nadaje on mieszkaniu wyrazisty charakter.

Ocena: 0
Tekst: Marianna Bauman Zdjęcia: Radosław Wojnar Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY