Kosmopolityczny animusz i nienaganny szyk z lekką dozą awangardy - to nie wnętrze z nowojorskiego żurnala, ale nowoczesny salon warszawskiego apartamentu! Nonszalanckie i ekskluzywne wnętrza, inspirowane światowymi standardami, zadają szyku i rozpieszczają luksusem. W tym luksusowym mieszkaniu dominują kolory ziemi w szlachetnym wydaniu – kamienne okładziny, najwyższej jakości tkaniny, sprowadzane na zamówienie belgijskie tapety, dębowe forniry. Remont trwał aż dwa lata. Właściciele oczekiwali perfekcyjnej aranżacji ekskluzywnego wnętrza, stolarze kilka razy musieli robić poprawki. Meble i dodatki sprowadzane były z całego świata. Efekt? – Uzyskaliśmy to, o co chodziło – mówi gospodyni. – Mamy luksusowy, doskonale wykończony apartament w centrum Warszawy, urządzony w klasycznym nowojorskim stylu. Wystarczy przekroczyć próg, by poczuć się jak na Manhattanie. Przebudowę 290-metrowego lukusowego mieszkania w apartamentowcu właściciele powierzyli pracowni Anny Wojczyńskiej i Wojciecha Wachowskiego, VIS a VIS.

Nowoczesny salon: podziały przestrzeni i gra planów

W nowoczesnym salonie połączonym z jadalnią, przecinają się drogi prowadzące z gabinetu, pokoju telewizyjnego, kuchni i holu. Taki podział zapewnia fantastyczną organizację ruchu przy organizacji przyjęć i dużych spotkań rodzinnych. Meble i dodatki do tego luksusowego mieszkania sprowadzono z całego świata: fotele i sofy z Włoch, tapety firmy Omexco z Belgii, model samolotu z Nowego Jorku, karafki, popielnice, tace z Francji od Hermesa. Cała stolarka w nowoczesnym salonie również została zaprojektowana na zamówienie. Na zdjęciu brakuje jedynie niezwykłego, ręcznie tkanego, jedwabnego dywanu z Hiszpanii. Granicę między jadalnią a salonem wyznacza ciemny prostopadłościan... buchającego ogniem kredensu. Zamontowany w nim biokominek Planiki w miejscu paleniska zwykle przykryty jest podłużną tacą, na której stoją karafki i kieliszki. Wystarczy ją zdjąć i odpalić kominek pilotem, by nad meblem zapłonął żywy ogień.

Luksusowe mieszkanie: ład przestrzenny zorganizowany

Parkiet w ekskluzywnym wnętrzu salonu to czarny wędzony dąb. Zdecydowanie „chwyta” tak dużą przestrzeń, trzyma ją w ryzach solidnej podstawy. Dzięki temu przenikające się wnętrza salonu, jadalni i gabinetu są spójne i harmonijne. Piony i poziomy obecne w aranżacji nowoczesnego salonu, w dużej mierze decydują o tym, że wnętrze jest stylistycznie uporządkowane. W jadalni pionowe i poziome linie występują jako subtelny rysunek szkła lamp marki Licht im Raum (ryflowane w pionowe kanelury przezroczyste szklane klosze szerokiego żyrandola nad stołem) oraz pasy na tkaninie zasłonowej „Delphos” firmy Sahco. W salonie pojawiają się na obiciach foteli i w dzielonych na kwadraty skrzydłach drzwi.

Nowoczesny salon: rzeczy dobrze zaprojektowane

Dwuskrzydłowe, fornirowane bejcowanym dębem drzwi są jak teatralna kurtyna – zamknięte tworzą scenografię luksusowego salonu, z dizajnerskimi meblami w rolach głównych: krytymi jedwabnym welurem kanapami Giorgetti, fotelami tej samej marki, lampami Boyd. Otwarte ujawniają drugi plan – gabinet z bogatą biblioteką.