Nowoczesny BIAŁY SALON: jak urządzić białe wnętrze

Ta aranżacja to doskonały przykład, jak urządzić nowoczesny salon, a zarazem efektowny. W białych wnętrzach króluje modny kolor biały: mamy białe meble, białe ściany, białe podłogi. Większość mebli została zrobiona na wymiar. Podczas urządzania wnętrz uwagę zwrócono też na dobre oświetlenie. W dzień do salonu zagląda słońce, wieczorem jarzą się kolorowe świetlówki. Właściciele są architektami, więc swoje mieszkanie zaprojektowali sami.

Białe wnętrze
Białe wnętrze
Białe wnętrze
Białe wnętrze
Białe wnętrze

Typowo dekoracyjne dizajnerskie przedmioty nie są właścicielom nowoczesnego salonu potrzebne, dlatego w mieszkaniu jest ich mało. O charakterze wnętrza decydują rozwiązania przestrzenne, architektura, a nie rzeczy. Jest to dobra odpowiedzić na pytanie, jak urządzić salon nowocześnie i dizajnersko. Tu klimat wnętrz buduje światło, dla którego kolor biały jest doskonałym tłem.

Wejście do mieszkania schowane jest w szafie. Gdy białe drzwi w holu są zamknięte, od wewnątrz w ogóle ich nie widać. Właściciele-architekci podczas opracowywania projektu aranżacji wnętrz, ukryli wszystko, co mogłoby zaburzyć klarowną koncepcję salonu. W mieszkaniu nie ma tradycyjnych drzwi. Materiał użyty do wykonania zabudów i mebli na wymiar jest jeden - lakierowany MDF. Zamiast ścian są przegrody ze szkła. Niemal całą podłogę pokrywa żywica. Dominują dwa kolory: biały i jasnoszary

Nowoczesny salon: regał jak obraz

Właściciele białego wnętrza komponują i ciągle zmieniają regał w salonie, wymieniając fotografie i dostawiając kolejne książki, słoje z muszelkami z wakacji. Wystawa rodzinnych zdjęć to ekspozycja zmienna. Odbitki naklejono na piankę i wsunięto w puste miejsca. Dolne półki regału w tygodniu są zasypane zabawkami córeczki. W weekend wracają do sypialni dziewczynki. Bibliotekę, podobnie jak wszystkie inne zabudowy z płyty MDF, wykonała firma Nowoczesne Wnętrze. W miejscu stołu z IKEA w przyszłości stanie mebel „Less” zaprojektowany przez Jeana Nouvela. Krzesła to „Kuadra 1101” firmy Pedrali (Cube/Domoteka).

Białe wnętrza: doskonałe tło

Mieszkanie jest tłem dla przedmiotów codziennego użytku. Architekci do aranżacji nowoczesnego salonu wybrali neutralne materiały. Wyraziste niepotrzebnie skupiałyby na sobie uwagę. Podłoga jest jak lustro. Białe lakierowane meble wyglądają lekko i nowocześnie. Wnętrze dzięki temu rośnie i jaśnieje. Meble, z wyjątkiem kanapy, są białe. Kolor wprowadzają grzbiety książek na regale i obrazy namalowane przez Agnieszkę, absolwentkę szkoły plastycznej, która z żalem stwierdza, że nie ma czasu i miejsca, by więcej i częściej malować.

Biała zabudowa z lakierowanej płyty MDF zajmuje całą ścianę w mieszkaniu. Jej integralną część stanowią meble kuchenne. Za jednymi z tych wysokich drzwi jest maleńki hol i wejście. Dalej szafa „przechodzi” do sypialni. Szklana przegroda (odbija się w niej kuchnia) to krótszy bok prostopadłościennej bryły, która mieści schowek gospodarczy i łazienkę. Okno w głębi roleta zasłania wyjątkowo. Zazwyczaj jest odsłonięte, bo mieszkańcy lubią patrzeć na dziedziniec i nie chronią przesadnie prywatności. Z przyjemnością obserwują, jak naturalne światło w każdej z pór roku inaczej penetruje wnętrze. Jasnoszara żywica na podłodze doskonale się sprawdza i bardzo łatwo się ją czyści.

Artykuł archiwalny DW/2010

Ocena: 0
Tekst: Iwona Ławecka-Marczewska , Tekst: Opracowanie: Redakcja Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: Dobre Wnętrze

POLECANE ARTYKUŁY