Założeniem projektantów z pracowni kwilman&walowski była aranżacja nowoczesnego wnętrza, którą będzie wyróżniać przede wszystkim elegancka funkcjonalność oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. W efekcie powstało nowoczesne wnętrze składające się z salonu z jadalnią oraz częściowo zamkniętą kuchnią, trzema sypialniami z garderobą oraz nowoczesną łazienką. Na plan pierwszy wysuwa się jednak projekt kuchni, który zaskakuje odważną kolorystyką.

Projekt wnętrz: nowoczesna czerwona kuchnia

Jednym z najbardziej charakterystycznych wnętrz jest salon z jadalnią, który został częściowo otwarty na ekstrawagancką kuchnię. Z perspektywy salonu prezentuje się ona jako nowoczesna kuchnia, w której dominuje czerwony kolor wysokiej zabudowy. Górne fronty szafek idealnie kontrastują z dołami w postaci forniru bielonego dębu. Kolorystycznym dopełnieniem kompozycji są blaty i sprzęty AGD utrzymane w kolorze głębokiej czerni. Całość strefy roboczej została sprytnie ukryta za działową ścianką, a kuchenną wyspę usytuowano pośrodku wnętrza. Projektanci zdecydowali się nadać przestrzeni nowoczesnego charakteru poprzez zrezygnowanie z tradycyjnych, prostokątnych frontów szafek na rzecz eleganckich kwadratów w żywym kolorze.

Aranżacja w stylu nowoczesnym: salon z jadalnią

W aranżacji salonu na uwagę zasługuje oryginalne podejście do kwestii oświetlenia. Projektanci zdecydowali się na podwieszany sufit w postaci połączonych kwadratów, z których obwód każdego został podświetlony taśmą LED. Takie rozwiązanie sprawia, że sufit pełni swego rodzaju funkcję żyrandola. Dodatkowej lekkości wnętrzu pokoju dziennego dodają fantazyjne wycięcia, które sprawdziły się jako funkcjonalne półki na książki i płyty. Całość aranżacji salonu utrzymana jest w delikatnej, jasnej kolorystyce. Wyrazistym przełamaniem subtelnego wnętrza jest narożnik w ciemniejszym kolorze. Pomiędzy strefą dzienną a kuchenną, zaprojektowano minimalistyczną jadalnię. Celem maksymalnego doświetlenia wnętrza domu światłem naturalnym, zrezygnowano z firan oraz zasłon, co sprawiło, że wnętrze jednocześnie zyskuje na przestronności.

Szyk i elegancja, czyli pomysł na nowoczesne wnętrze

Aranżację pokoju kąpielowego wyróżnia szyk i elegancja. Przejawia się to zarówno w stylowej kolorystyce wnętrza, jak i w doborze wykorzystanych materiałów. Projekt wnętrz łazienki obejmuje zarówno wygodną wannę, jak i funkcjonalną kabinę prysznicową, a także dwie osobne umywalki. Wygodne i funkcjonalne zaplanowanie pomieszczenia sprawia, że pomimo zapewnienia wszelkich niezbędnych sprzętów i funkcji, łazienka nadal pozostaje wnętrzem niezwykle przestronnym i stylowym. Stylistykę sypialni wyróżnia przede wszystkim harmonia i minimalizm. Najważniejszym elementem aranżacji wnętrza, jak przystało na pokój nocny, jest duże, wygodne łóżko z tapicerowanym wezgłowiem. Idealnym dopełnieniem aranżacji sypialni jest ciemna ściana z interesującym motywem. Takie rozwiązanie sprawia, że całość świetnie współgra z całością aranżacji.