Wszechobecny kamień, stonowane kolory i ogromna przestrzeń wzbogacona antycznymi meblami - taki zestaw musi zachwycać w aranżacji wnętrz. Na pozór nie pasujące do siebie elementy, projektanci ze studia MooKoo Design postanowili zestawić ze sobą w jednym wnętrzu. W efekcie powstał projekt wnętrz domu, który zaskakuje nowoczesnością i ponadczasowym wyrazem!

Projekt wnętrz: nowoczesność i antyki

Na plan pierwszy w projekcie kuchni wysuwa się prosta, biała zabudowa, której monotonia zostaje sprytnie przełamana czerwonymi akcentami. Całość wnętrza utrzymana jest w jasnej kolorystyce, dzięki czemu kuchnia nabiera wyjątkowej przestronności i elegancji. Dodatkowo, duże okna wprowadzające do wnętrza światło naturalne, optycznie powiększają przestrzeń kuchenną i kreują jej klimat. Kuchnia została pomyślana jako wnętrze częściowo otwarte zarówno na strefę jadalną, jak i pokój dzienny. Niezwykle pomysłowym i oryginalnym rozwiązaniem w projekcie wnętrz jest oddzielenie części kuchennej od salonu za pomocą dużego akwarium. Element ten wysuwa się także na plan pierwszy aranżacji, będąc niezaprzeczalną ozdobą nowoczesnego wnętrza. Pokój dzienny zaskakuje przeplatanką różnych stylów. Zdecydowano się na wygodny, nowoczesny narożnik, dla którego idealnym tłem jest kamień na ścianie. Największym atutem pokoju dziennego są ogromne okna od strony ogrodu, które maksymalnie doświetlają wnętrze domu. Uwagę we wnętrzu zwracają także nieco starodawne elementy aranżacji. Nie sposób pominąć oryginalnego zegara, który usytuowano w narożniku salonu, czy kredensu będącego bohaterem jadalni.

Nowoczesne wnętrza według MooKoo Design

Niezwykle pomysłowo w projekcie wnętrza domu została wydzielona strefa jadalna - obszar wyznaczony za pomocą desek na podłodze świetnie kontrastuje z wszechobecnym kamieniem. We wnętrzu jadalni na plan pierwszy wysuwa się jednak okrągły, drewniany stół, który dopełniony został krzesłami w różnych stylach. Pozorne niedopasowanie tworzy jednak niesamowicie oryginale i nietuzinkowe wnętrze. Projekt łazienki urzeka minimalizmem, który został zgrabnie przełamany ożywczą dekoracją ściany w postaci wzorzystej tapety. Czarno-białe wnętrze zaskakuje prostotą, a jednocześnie niezwykłym stylem i szykiem. Zdecydowano się na czarną armaturę łazienkową, która decyduje o elegancji wnętrza. Pomysłowym rozwiązaniem jest także zamontowanie umywalki na wysokim podeście. Celem optycznego powiększenia niewielkiej przestrzeni łazienkowej, projektanci zdecydowali się na zlokalizowanie w niej ogromnej tafli lustra, w której odbija się nowoczesne wnętrze. Znaczącą rolę w projekcie domu odgrywa oświetlenia, które tak naprawdę buduje całą przestrzeń. Wnętrze domu utrzymano w biało-szarej kolorystyce, która została dodatkowo ocieplona za pomocą drewnianych elementów.