Założeniem projektowym było zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza mieszkania o całkowitej powierzchni 57 mkw. Projekt obejmował przesunięcie jednej ze ścian oraz dodatkowe wydłużenie ściany w przedpokoju. Centralną częścią mieszkania jest otwarta przestrzeń salonowa połączona z kuchnią, która została zaaranżowana w stylu prowansalskim. Aranżację wnętrz według projektu studia Kołodziej & Szmyt cechuje ponadczasowość połączona z tradycyjnymi elementami, a także odważne zestawienia kolorów.

Aranżacja wnętrz z cegłą: kuchnia w stylu prowansalskim

Sercem mieszkania jest otwarta przestrzeń salonowa połączona z kuchnią. Założeniem projektowym było zaaranżowanie kuchni w stylu prowansalskim, gdzie na plan pierwszy wysuwają się białe fronty kuchennej zabudowy oraz drewniane blaty. To wszystko w połączeniu z półeczkami na kubki i przyprawy, przywodzi na myśl sielski klimat Prowansji. Wydłużenie ściany w przedpokoju pozwoliło na zabudowanie lodówki i dodatkowej szafki, pełniącą funkcję schowka do przechowywania żywności. Część jadalnianą wyznacza duży stół w kolorze jasnego drewna oraz czarno-biały zestaw krzeseł. Takie zestawienie nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru. W jasnej kuchni zadbano także o zapewnienie maksymalnego dopływu światła dziennego. Dlatego też, zdecydowano się na zawieszenie w oknie jedynie lekkiej, transparentnej rolety

Aranżacja wnętrz z cegłą: nowoczesna cegła na ścianie

Projektanci nie chcąc zatracić wyjątkowego charakteru kuchni, w części salonowej postawili na delikatne barwy i naturalne materiały. Ściany w kolorze cappucino, dębowe deski z sękami na podłodze oraz biała cegła na ścianie przy kanapie są idealnym uzupełnieniem nieszablonowej aranżacji. Wnętrze dodatkowo rozświetlono dzięki zrezygnowaniu z firan i zasłon. W zamian, postawiono na delikatne rolety w kolorze żółtym. Celem przełamania subtelnego charakteru tej przestrzeni, zdecydowano się na mocny akcent kolorystyczny w postaci czerwonej kanapy i modułu zabudowy z ciemniejszej okleiny drewnianej. Projektanci zaproponowali obniżenie sufitu w części mieszkania celem dodania oryginalnych szczelin z ukrytym świetlówkowym oświetleniem. O wyjątkowym klimacie części salonowej decyduje przede wszystkim ściana z cegły pomalowanej na kolor biały.

Aranżacja wnętrz z cegłą: nowoczesne wnętrze według Kołodziej & Szmyt

Celem wygospodarowania dodatkowego miejsca na wygodny prysznic w łazience, projektanci zdecydowali się na przesunięcie ściany pomiędzy łazienką a sypialnią. Z uwagi na niewielką powierzchnię łazienki, zdecydowano się na białe płytki, które optycznie powiększają małe wnętrze. Interesującym rozwiązaniem jest kontrastowe zastosowanie ciemniejszego akcentu w postaci fazowanych płytek w kolorze fioletowym, które wykorzystano w górnej części ściany. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalne podejście w kwestii podłogi. Wyjątkowego charakteru niewielkiemu pomieszczeniu kąpielowemu nadają płytki imitujące drewniane deski w żywym kolorze. Białe kafle w połączeniu z fioletową wstawką i oryginalnym kolorem podłogi tworzą niezwykle eleganckie wnętrze małej łazienki. Z kolei aranżacja sypialni według projektu studia Kołodziej & Szmyt jest dowodem na to, że w sferze nocnej nie musimy ograniczać się do pastelowych barw niosących wyciszenie. W tym wnętrzu idealnie sprawdza się kolor roku 2014 – modny fiolet.