Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że nowoczesne wnętrze musi wyróżniać się prostotą, estetyką i otwartą przestrzenią. Dowiedz się, co jeszcze tworzy najchętniej wybierany styl aranżacji wnętrz - wnętrza nowoczesne.

Nowoczesne wnętrza: co jest modne?

Jakie elementy są modne w nowoczesnych wnętrzach? Przede wszystkim kamień, szkło i beton – ciekawe wkomponowane w jasne wnętrza, tworzą stylowy i nowoczesny projekt. W nowoczesnych wnętrzach znajdują się też ładne, drewniane deski, które zastąpiły chłodne kafle na podłogach. Nowoczesne projekty wyznaczyły trend na szkło - z racji wytrzymałości szkło możemy zastosować tak naprawdę wszędzie. Szkło idealnie znajduje zastosowanie w wykończeniu ścian, frontach mebli, obudowie wanien i umywalek.

Nowoczesne wnętrza muszą być tak zaaranżowane, aby były przestronne. Stąd jasna kolorystyka, nacisk na minimalizm umeblowania oraz chłodna tonacja dodatków.

Kolory i projekty nowoczesnych wnętrz

Ściany w nowoczesnych wnętrzach są pomalowane na neutralne kolory z palety szarości. Oprócz tego fototapety, które stanowią urozmaicenie jasnych ścian. Nowoczesne wydanie fototapety występuje w czarno-białej kolorystyce, co świetnie optycznie powiększa przestrzeń.

W nowoczesnym projekcie kuchni górne, ciemne szafki wymienione zostały na bardziej nowoczesne – lakierowane i oczywiście białe. Blat najlepiej czarny z błyszczącego kamienia. Jeśli chodzi o przestrzeń pomiędzy kuchennymi szafkami pokryta została cegłą dekoracyjną, która może być pomalowana na biało. Dla osób, których nie zauroczył motyw cegły dekoracyjnej we wnętrzu, polecamy zastosowanie błyszczącej płyty, w odcieniu czerni, czerwieni lub innych wyrazistych barw.

Nowoczesne wnętrza dopełniają modne elementy, takie jak na przykład biały, błyszczący stół, z krzesłami o bardziej zdecydowanej kolorystyce i designerskim kształcie.

Zainspiruj się zdjęciami nowoczesnych wnętrz w naszej GALERII!