Projektanci dekorując nowoczesne wnętrza sięgają po biel, szarość i czerń, a także barwy natury. Wystrój wnętrza podkreślają proste kształty, lakierowane szkło, metal oraz tafle lustra. Zobacz najciekawsze aranżacje wnętrza w nowoczesnej odsłonie w galerii.

Nowoczesne wnętrza: czyli jakie?

Aby wnętrze naprawdę było nowoczesne należy skoncentrować się na trzech słowach, które wyznaczają ten styl:  prostota, przestrzeń, proporcja. 

Obecnie nowoczesność we wnętrzach oznacza wszystko to, co zbliżone jest do aranżacji w stylu loft, z uzupełnieniem cegły, kolorów szarości, bieli, z dodatkami szkła, a także drewna. Nowoczesne wnętrza są często otwarte o zróżnicowanej kolorystyce. Kolor wyodrębnia sfery w salonie, kuchni, czy sypialni.

Nowoczesna przestrzeń musi oddychać, co oznacz, że wnętrze musi być przestronne, jasne, z niedużą ilością mebli. W nowoczesnych wnętrzach dominują meble o prostych, geometrycznych kształtach oraz designerskie projekty o ciekawych formach. Meble nie są zdobione, ceniona jest bardziej jej forma i materiały.

W nowoczesnych wnętrzach zwróć uwagę na elementy wyposażenia: lampy, stoliki czy nawet okapy kuchenne, powinny wyglądać nowocześnei i stylowo.

Co wyróżnia nowoczesne wnętrze?

Nowoczesne mieszkanie wyróżnia dyscyplina. Tutaj kolorystyka i stylistyka jest starannie przemyślana. Ściany oryginalne i niejednolite odciągają nas od standardowego zestawienia dwóch barw. W nowoczesnych projektach często wykorzystywany jest beton architektoniczny lub dekoracyjny tynk, pokryty farbą. Elementami ocieplającymi wnętrze są drewniana podłoga, jasne ramy okienne, miękkie tkaniny i skórzana sofa.

Przykładowe aranżacja wnętrza w nowoczesnym stylu: GALERIA ZDJĘĆ