Nowoczesne szafy wnękowe idealnie dopasowane wewnątrz i na zewnątrz!

Szafy wnękowe dają mnóstwo możliwości zagospodarowania trudnej przestrzeni, zwłaszcza pod skosami. Szafy wnękowe w modnym stylu nowoczesnym i minimalistycznym dopasują się formą zewnętrzną do pomieszczenia, a ich wnętrze zadowoli największych domowych perfekcjonistów!

Szafa wnękowa w sypialni na poddaszu
Szafa wnękowa w łazience
Kredens kuchenny w szafie wnękowej
Miejsce do pracy w domu ukryte w szafie wnękowej
Fornirowane fronty szafy wnękowej w przedpokoju

Ukrywamy fronty szaf wnękowych czy eksponujemy? 

Szafy wnękowe dopasują się do każdej wnęki. Wysokiej i niskiej, płytkiej i głębokiej. Ale największą zaletą szaf wnękowych wykonywanych na zamówienie jest umiejętność dopasowania się do skosów. W pokojach na poddaszu albo pod schodami. Fronty szaf mogą być przesuwne lub otwierać się tradycyjnie. Ostatnio bardzo ciekawe są przesuwne fronty szaf. Cienkie aluminiowe profile mogą być wypełnione płytami fornirowanymi, laminatami, szkłem, lustrami. Dostępne są także bezprofilowe nowoczesne systemy jezdne. Wybierając fronty szafy na wymiar możemy kierować się dwiema drogami. Wybierając oryginalne fronty możemy stworzyć szafę wyjątkową i oryginalną lub dopasować ją maksymalnie do otoczenia, na przykład naklejając na fronty ze zwykłej płyty tapetę, która znajduje się na ścianie obok. Możemy także wybrać szkło lakierowane dokładnie tym samym kolorem co sąsiadujące ściany lub lustro, dzięki któremu szafa praktycznie zniknie, dodatkowo optycznie podwajając wnętrze.

Zobacz też: wybieramy szafę do przedpokoju

Co pomoże utrzymać porządek we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych? Szafy wnękowe! Świetnie wpisują się w dostępną przestrzeń, zagospodarowują  i organizują trudne miejsca w sypialniach, salonach, gabinetach, pokojach dziecięcych, przedpokojach i jadalniach, nie zagracając ich. Fronty szaf wnękowych poprzez dopasowanie do sąsiadujących ścian mogą stać się praktycznie niewidoczne, a przestrzeń wewnątrz zostanie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb i rzeczy, które będziemy w nich przechowywać.

Wnętrze szafy wnękowej dopasowane do naszych  potrzeb

„Customizacja” produktów jest znakiem naszych czasów. Możemy więc zaprojektować szafę idealnie dopasowaną do wnętrza i rzeczy, które będą w niech przechowywane. Udając się więc do firmy projektującej szafy wnękowe powinniśmy wiedzieć, chociaż mniej więcej, co będziemy w niej przechowywali. Pozwoli to na idealne zaprojektowanie i wyposażenie wnętrza szafy w potrzebną ilość półek, wieszaków na odpowiednich wysokościach albo szuflad. Możemy też wtedy zdecydować o wykończeniu wnętrza szuflad – mogą być pokryte alcantarą – sprawdza się przy przechowywaniu biżuterii i drobiazgów, które lubią się turlać. Możemy też wybrać specjalne wieszaki na spodnie, półki na obuwie i podświetlane relingi na wieszaki. Dzięki tak bogatemu wyposażeniu wnętrza szafy sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu, nawet w kuchni jako kredens, w salonie pomieszczą okazjonalne miejsce do pracy,  a w łazience ukryją pralkę.

Czytaj też: jak schować pralkę w łazience?

 

 


 NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe, Małgorzata Góra, Łukasz Kozyra

POLECANE ARTYKUŁY