Strefę dzienną w prezentowanym mieszkaniu tworzy obszerny, jasny, nowoczesny salon połaczony z jadalnią i kuchnią. Salon ma wystrój nowoczesny, ale zadbano również o komfortowe wyposażenie. W strefie wypoczynkowej saonu dominują miękkie materiały. Wybór tapicerowanej kanapy nie był łatwy, gdyż muszą się na niej zmieścić liczni goście gospodarzy. Właściciele do tej pory w aranżacji salonu unikali zasłon, ale postanowili się z nimi przeprosić. Piękne zasłony w nowoczesny salonie dodają ciepła i przytulności oraz podkreślają biel ścian.

Aranżację salonu ocieplają też drewniane elementy oraz podłoga w ciepłym kolorze drewna. Dzięki temu aranżacja wnętrza nie wydaje się zbyt surowa.

Aranżacja salonu otulona drewnem

Aranżacja salonu łączy się spójnie z jadalnią, w której dominuje drewniany, solidny stół. Towarzyszą mu tapicerowane, wygodne krzesła. Na uwagę zasługują lampy w strefie dziennej: choć reprezentują różne konwencje od stylizowanych kinkietów po nowoczesne, o zabawnych kształtach – tworzą zgrany zespół.

Aby uniknąć strat przestrzeni, projektanci wyznaczyli ciągom komunikacyjnym dodatkowe funkcje, tworząc zabudowę z białych paneli MDF, wyposażoną w drzwi o dyskretnych uchwytach. Błyszcząca ściana w salonie i holu skrywa nie tylko szafy, półki czy barek, ale też wejścia do łazienki, sypialni oraz gabinetu. Proste meble sprawiają, że aranżacja salonu wydaje się nowoczesna i wręcz minimalistyczna.