Nowa aranżacja wnętrz kultowej „Cafe Mozaika” w Warszawie. Zobaczcie!

Projekt wnętrz restauracji „Cafe Mozaika“ podtrzymuje legendarny charakter kultowego miejsca w Warszawie. Obok zachowanych detali wystroju pojawiły się współczesne, wykonane z nowoczesnych materiałow. Architektekci poprawili też nieco funkcjonalność wnętrza, by nie odbiegała od wygodnych nowopowstających. Zobaczcie nowy wystrój wnętrz „Cafe Mozaika“.

Wnętrze restauracji Cafe Mozaika
Wnętrze restauracji Cafe Mozaika
Wnętrze restauracji Cafe Mozaika
Wnętrze restauracji Cafe Mozaika
Wnętrze restauracji Cafe Mozaika

Legendarna restauracja "CAFE MOZAIKA" była jednym z najbardziej modnych lokali stolicy od końca lat 60-tych dwudziestego wieku. Do dziś pokolenia Warszawiaków kojarzą to miejsce z charakterystycznym neonem i z możliwością spotkania znanych osób. Rewitalizacją kawiarni zajęli się architekci Darek Gocławski i Olivia Zuk z pracowni A+D. Głównym założeniem projektu było zachowanie klimatu lokalu ale wypędzenie starego ducha. Rewitalizacja legendy zawsze jest trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Przywrócony z sukcesem  blask lokalu na nowo przyciąga, a grono nowych fanów stale się powiększa!

Aranżacja wnętrz „Cafe Mozaika“

Pomysł rewitalizacji lokalu został oparty na jak najbardziej wiernym zachowaniu elementów charakterystycznych dla restauracji. Niepasujące dekoracje zostały usunięte i odkryto kolumny - teraz ozdobione chropowatym betonem. Kontrast do nich stanowi gładka marmurowa podłoga, charakterystyczna dla tamtych  czasów. Pojawiły sie też elementy w modnym stylu industrialnym: przewody wentylacyjne i instalacje biegnące po ścianach. Estetykę wnętrza z lat 70-tch podkreślają starannie dobrane materiały: mosiądz – kinkiety, klamki, elementy oświetlenia, czarna stal pojawiająca się w konstrukcji mebli oraz polski dąb, z którego powstała boazeria i stoły . Punktem centralnym aranżacji restauracji  jest lustro za barem. Architekci powtórzyli na nim wzór z neonu znajdującego sie na zewnątrz, nad wejściem do restauracji. Większość mebli w lokalu została specjalnie zaprojektowana przez architektów z pracowni  A+D i wykonana przez rzemieślników.

Czytaj też: Trendy 2017. Ponadczasowy marmur w aranżacji wnętrz
 Cafe Mozaika po rewitalizacji

Fot. materiały prasowe

Projekt wnętrz: nowy układ i poprawa funkcjonalności

Architektekci,  z pracowni A+D, zadbali też o poprawę funkcjonalności lokalu. W tym celu otworzyli wnętrze restauracji  na zapomniany ogród i wyznaczyli kilka stref dla gości przychodzących spędzić tu więcej czasu i dla tych, którzy wpadli tylko na kawę. Przeprojektowane zostały także łazienki i kuchnia. Nowy układ jest nowoczesny i odpowiada współczesnym oczekiwaniom klientów. Prace remontowe trwały prawie rok, ale warto było poczekać na ten efekt.

Czytaj też: Jak urządzić wnętrze inspirowane restauracjami?

 Cafe Mozaika po rewitalizacji

Fot. materiały prasowe

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY