Pracownia Rue Monsieur Paris, specjalizująca się w projektowaniu niezwykle linearnych mebli z naturalnych surowców (drewno z przepiękną ekspozycją usłojenia), zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję na tegorocznej edycji targów Maison & Objet w Paryżu. 

Projekty zachwycają miękką, wyobloną linią, pięknymi odcieniami różnych gatunków drewna, a przy tym także niezwykle nowoczesną formą. Subtelnie wprowadzone elementy lustrzane do okrągłych, "zębatych" stolików kawowych, znakomicie odbijają przestrzeń wokół, wpływając na nią świetlnymi refleksami. Zarówno elementy lustrzane jak i przeszklenia nieodłącznie towarzyszą projektom tej pracowni. Proste, inspirowane nieco konstrukcją dawnych maszyn do szycia, niewielkie stoliki z przeszklonym blatem, delikatnie towarzyszą bardziej spektakularnym siedziskom i drewnianym sofom.

Zwrócić uwagę należy jednak na całość zaaranżowanego wnętrza. Podłoga – parkiet w jodełkę, przepięknie nawoskowana, stanowi niezastąpione tło dla dalszych poczynań z aranżacją. Biel ścian i sufitu urozmaicają sztukaterie i fazowane gzymsy. Nowoczesna sztuka na ścianach korytarza nie stara się „ukraść przedstawienia” szlachetnym materiałom wyposażenia i aranżacji wnętrz. Naturalne surowce przemycono również do jadalni – zamiast tekstylnego dywanu, pracownia zastosowała (przeżywającą ostatnio designerski renesans) bydlęcą skórę. W salonie z francuskim kominkiem i prostą taflą lustrzanego szkła nad nim, postanowiono wyeksponować piękno drewnianego parkietu, rzucając czarno-biały dywan w graficzne wzory (imitujące szlif jubilerski) jedynie na skrajną część pomieszczenia. Czerń i biel znakomicie dopełniają drewniane dominanty mebli i parkietu. Ciekawym, podkreślającym wrażenie głębi zabiegiem jest delikatne wyróżnienie kolorystyki płaszczyzn ścian i sztukaterii (rozbielony beż i śmietankowa biel). Całość dopełniają już tylko delikatne złocenia prostej lampy z klasycznym, białym abażurem i stelażu ekranu kominkowego.