Mówi się, że dekoracje budują wnętrze. Jest w tym ziarenko prawdy. To one decydują o jego charakterze, wyznaczają styl i tworzą niepowtarzalny klimat. W jednym wnętrzu, w roli dekoracji mogą wystąpić subtelne, delikatne detale aranżacji, które dodadzą całości wyjątkowego uroku. W tym przypadku, będą one jedynie dopełnieniem aranżacji. W innym projekcie wnętrz, w roli dekoracji mogą wystąpić charakterystyczne, niebanalne ozdoby wnętrza, które całkowicie odmienią aranżowaną przestrzeń. Wybór należy do nas samych!

Dekoracje wnętrz, czyli jak budować klimat?

To, jakie dekoracje wnętrz wybierzmy zależy od nas samych. Bardzo często wybór ten podyktowany jest stylem urządzanej przestrzeni. Staramy się dopasować akcent dekoracyjny do stylu wnętrza, kolorystyki i charakteru. Nie zapominajmy jednak, że tak naprawdę to właśnie detal aranżacji tworzy wnętrze. Dekoracje wnętrz mają niesamowitą moc odmieniania przestrzeni i nadawania jej osobliwego charakteru. Wybierając ozdoby do wnętrza możemy oczywiście postawić na standardowe rozwiązania i wybrać coś spośród sklepowego asortymentu. Bogata oferta sprawi, że każdy z pewnością znajdzie coś, co idealnie wpasuje się w charakter projektowanej przestrzeni oraz będzie odpowiadało jego osobowości. Chcąc jednak wprowadzi do przestrzeni mieszkalnej indywidualny akcent, który będzie mówił o nas samych, możemy pokusić się o małą modernizację i przerobienie banalnych ozdób w coś absolutnie niebanalnego. Oczywiście największą siłę rażenia będą miały dekoracje, które wykonamy samodzielnie. W tym celu nie musimy przejść specjalnych kursów ani szkoleń, a puścić jedynie wodze fantazji i postawić na oryginalność. Pamiętajmy, że w naszym własnym mieszkaniu, wszystkie chwyty są dozwolone. Bawmy się więc dodatkami, tworząc dzięki nim indywidualną przestrzeń, w której to my będziemy czuć się najlepiej.

Banalna rzecz, czyli niebanalna dekoracja: jak to zrobić?

W roli dekoracji wnętrz może wystąpić absolutnie wszystko. Począwszy od zwykłych poduszek dekoracyjnych i ramki na zdjęcia, poprzez osobliwe obrazy czy grafiki, kończąc na efektownym, nieco zmodernizowanym fotelu. Im bardziej niezwykły, niebanalny detal aranżacji, tym lepiej. Czasem wystarczy zwykły przedmiot codziennego użytku, któremu nadamy nową funkcję. Wystarczy nieco przerobić klasyczny mebel, aby osiągnąć niepowtarzalny efekt i mieć gwarancję, że będzie on jedyny w swoim rodzaju. Stara walizka, wiekowa drabina czy wózek dziecięcy, któremu nadano niezwykłą funkcję - wszystko to będzie nie tylko efektowną ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim będzie miało wymiar praktyczny. A może wystarczy do aranżowanego wnętrza wprowadzić coś, co do przestrzeni mieszkalnej zupełnie nie pasuje? Zaskoczenie gości i rosnący zachwyt - gwarantowane!