Nietypowe dekoracje domu: internet na ściany!

Żyjąc codziennie w środowisku zdominowanym przez internetowe komunikatory, zarzucani nowinkami, presją czasu i szybkością przepływu informacji, chwilami prowadzimy niejako podwójne życie – jedno wirtualne i drugie „w realu”. Można się w tym pogubić, stąd ciekawym pomysłem wydaje się odwrócenie sytuacji - przeniesienie „obrazów” najchętniej zamieszczanych przez nas w sieci, do „prawdziwej” rzeczywistości w namacalnej formie. O co dokładnie chodzi? O nietypową dekorację domu, próbując przełożyć nań perspektywę projektu naszej własnej strony internetowej, w której chcielibyśmy się poruszać w wirtualnym świecie.

Nietypowe dekoracje domu: virtual wkracza w reala!

Utrwalane w instagramowej aplikacji ulubione fragmenty naszego życia, możemy oglądać już nie tylko w wirtualnej rzeczywistości.
Przeniesienie ulubionych obrazów, w charakterystycznym pryzmacie Instagramu, jako nietypowej dekoracji domu, odmieni nasze wnętrza w bardzo modny sposób. Otoczenie się ciekawie wyeksponowanymi obrazami z najlepszymi chwilami w naszym życiu, poprawi nam samopoczucie w gorszych dniach, przypomni ważne osoby i momenty, które na zawsze chcielibyśmy zachować w pamięci. Przy wyborze pozostańmy wierni własnym gustom: może być to rodzaju kolażu, moodboardu czy innej ekspozycji, na przykład zdjęć zawieszonych na metalowej lince. Każdy z tych projektów - w przeciwieństwie do standardowo wywoływanych zdjęć – drukowany jest na grubym, wysokiej jakości papierze. Ogromne plakaty złożone z licznych kwadratowych zdjęć, oprawione w nowoczesne ramy stworzą indywidualny kolaż własnych przeżyć, nie do podrobienia przez żadną z sieciówek. Drukowane w zapomnianej nieco formie polaroidów zdjęcia, zaaranżować możemy na dowolny sposób: przypinając drewnianymi spinaczami do rozwieszonego wzdłuż ściany sznurka, czy na firanowe żabki na wysokości zazdroski w kuchennym oknie. Lodówkę obsypać możemy kwadratowymi magnesami z ulubionymi zdarzeniami z życia (lub zdjęciem z przekazem, w stylu „Nie podjadaj. Kocham Cię!”).

Nietypowe dekoracje domu: słodycz wspólnych wspomnień!

Znakomitym prezentem (zwłaszcza na Walentynki) może być nietypowa mleczna czekolada – na z pozoru zwykłej, czekoladowej  tabliczce znajduje się „arkusz” z białej czekolady. Na nim zaś, spożywczym tuszem wydrukować możemy serię wybranych zdjęć, w identycznej jakości jak te zamieszczane w internecie za pomocą Instagramu! Zbiór zdjęć z wspólnych podróży i ważnych momentów nadrukowany na pysznej, słodkiej tabliczce, wzruszy każdego obdarowanego.

Chcąc utrwalić w pamięci prostą prawdę, że aby móc dzielić się z innymi opowieściami i zdjęciami, najpierw musimy coś przeżyć, tak wdzięczne przeniesienie „virtuala” do „reala” pomoże nam o tym stale pamiętać.