Projekt wnętrz domu w podwrocławskiej Żłobiźnie nie jest przypadkowy. Tutaj wszystko ma swoje odniesienie, aranżacyjne odwołanie. Rozkład wnętrz domu opiera się na kierunkach komunikacyjnych wschód-zachód i północ-południe. Projekt wnętrz zakłada czytelne wyznaczenie dwóch stref mieszkalnych - strefy dziennej i strefy nocnej. Całość jest odzwierciedleniem nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych i projektem przestrzeni mieszkalnej inspirowanej rytmem natury.

Projekt wnętrz: podział na strefy mieszkalne

Projekt wnętrz jednokondygnacyjnego domu w Żłobiźnie to przemyślany w najmniejszych szczegółach plan aranżacji. Centralna część wnętrz domu została pomyślana jako strefa dzienna obejmująca kuchnię, jadalnię oraz pokój dzienny. Przestrzeń ta została otwarta na wewnętrzne patio panoramicznym przeszkleniem o długości 13 metrów. Dwa skrajne skrzydła domu zostały zaprojektowane jako części prywatne - strefy nocne. Jedno ze skrzydeł domu zaprojektowano jako przestrzeń mieszkalną dla rodziców. Zlokalizowano tutaj sypialnię i garderobę, a także obszerną łazienkę i saunę. Drugie ze skrzydeł domu zaplanowano jako część dziecięcą - projektanci przewidzieli tutaj dwa pokoje dla dzieci oraz pojemną garderobę.

Wnętrza domu w klimacie modernizmu

Projekt wnętrz domu charakteryzuje się funkcjonalnym minimalizmem w nowoczesnej odsłonie. Całość nawiązuje do modernistycznej architektury domu. Proste i jednorodne płaszczyzny ścian, podłogi i mebli, w połączeniu z naturalnym drewnem, kamieniem i ceramiką - to wszystko decyduje o wyjątkowości projektu wnętrz ponadczasowego domu w Żłobiźnie. Choć całość wyróżnia się prostotą form i wyposażenia, projekt wnętrz nie nudzi powtarzalnością, a wręcz urzeka spójnością i absolutną konsekwencją. Wyjątkowego charakteru nowoczesnemu projektowi wnętrz nadaje bielona podłoga z desek, która idealnie współgra z białymi ścianami. To z kolei stanowi idealne tło dla wyposażenia wnętrz, a także eksponatów sztuki, które są nie tylko elementem dekoracyjnym projektowanej przestrzeni, ale przede wszystkim detalem, który ożywia całość i nadaje nieco subtelności prostej formie. Na tle monochromatycznego projektu wnętrz wyróżniają się drewniane akcenty, które stanowią element ocieplający przestrzeń domu.

Projekt wnętrz według JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski

Zaskakujący projekt wnętrz i filozofia rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń to jednak nie wszystko. Wizualizacja domu obejmuje także zintegrowany system zarządzania, który intuicyjnie będzie reagował na potrzeby lokatorów. Ideą jest przede wszystkim dopasowanie domu do potrzeb domowników. Niemałą rolę odgrywa tutaj także oświetlenie, które w sposób naturalny reaguje na pory roku i pory dnia, a także ruch. Projekt wnętrz domu autorstwa pracowni JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski jest dowodem na to, że coraz popularniejsze i coraz bardziej pożądane staje się wykorzystywanie technologii, która ma nie tylko ułatwić codzienną egzystencję, ale także uświadamiać fakt bycia częścią ekosystemu.

Kontakt z pracownią:

JABRAARCHITECTS
Tomasz Zaleski
www.jabraa.pl
Browar Mieszczański
ul. Hubska 44 bud. C /piętro 1/1
50-502 Wrocław