Wiosną w domu powinny zagościć kwiaty. Żywe dekoracje wiosenne nie muszą być sztampowe i nudne. Na zdjęciach w galerii przedstawiamy kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem gazet. Wyglądają oryginalnie i bardzo interesująco.

Dekoracje wiosenne: do czytania

Kwiaty - zarówno cięte jak i sadzone, ożywiły stary papier z recyklingu. Teraz bukiety można już nie tylko oglądać, ale nawet czytać. Dla elegantki – artykuły z pokazów mody, a dla globtrotera – relacje z podróży. Znając zainteresowania osoby, której wręczasz kwiaty, sprawiasz jej podwójną radość. Dzięki transparentnym bibułkom bukiet nabiera lekkości.

Dekoracje wiosenne: z pomysłem na drugie życie

Małe wiaderka przysłonięte serwetkami z papieru oraz kolorowymi czasopismami bardziej przypominają prezenty niż zwykłe aluminiowe pojemniki. Elegancki efekt dekoracji wiosennej potęgują cięte kwiaty – jasnoróżowe tulipany, a obok róże o płatkach jak piwonie. Kryzy z serwetek dodają objętości młodym okazom. Papierowe kwiaty – wykonane z kawałków gazet, przezroczystej bibułki i pomalowanych na zielono drewnianych patyczków do szaszłyków – cierpliwie czekają, aż zakwitną przy nich tulipany. Miejsce akcji? Koszyk z recyklingu (upleciony z tzw. papierowej wikliny). On także dostał nowe życie.