Nie samym światłem LAMPY stoją. Dekoracyjna moc lamp w aranżacji wnętrz!

Styl nowoczesny w najlepszych projektach wnętrz często budujemy przy pomocy wyjątkowych lamp. Bo wyjątkowe lampy są jak biżuteria  do prostej małej czarnej. Pokazujemy jak uczynić atrakcyjną aranżację wnętrz w stylu nowoczesnym przy pomocy wyjątkowych, dobrze zaprojektowanych lamp.

Lampa z abażurem z piór do wnętrz minimalistycznych
Lampy z abażurami jak z koronki
Niewielka alewyrazista lampa podłogowa
Wyraziste lampy w nowoczesnym salonie
Klasyczny karczoch w salonie w stylu nowoczesnym

Lampy często są kompletnie niedoceniane jako element aranżacji wnętrz. A szkoda. Nietuzinkowy kształt, skala czy kolor potrafią stworzyć nie tylko wyjątkową atmosferę we wnętrzu ale po prostu nadać mu charakter. Im prostsza i bardziej przejrzysta aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym, tym ważniejszy jest wygląd lamp i miejsce ich umieszczenia.  Nieoczekiwany efekt osiągniemy na przykład stawiając delikatną lampę z abażurem  z piór przy przeszklonej ścianie. Chodzi o to by wprowadzać element zaskoczenia i życia do surowych i prostych projektów wnętrz właśnie przy pomocy lamp.

Lampy w stylu nowoczesnym oczarowujące swoją urodą

Dysponując prostą przestrzenią, zaaranżowaną w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym mamy wielkie pole do popisu wybierając lampy. Chodzi o to, by do przestrzeni w sposób nieoczywisty wprowadzić życie. Do wnętrza z dużą ilością okien wstawmy delikatną lampę( lub kilka takich samych) z abażurem z piór. Taki wybór na pewno niejednego zaskoczy, pomyśli: dlaczego ja na to nie wpadłem?, a później zachwyci. W sypialni możemy powiesić przy łóżku niezwykłe lampy sufitowe. Ważne by dawały miękkie i delikatne światło. Nie bójmy się grupować lamp po kilka mniejszych, ale takich samych w jednym miejscu. Nie bójmy się także jednej przeskalowanej lampy nad stołem. Teraz właśnie chodzi o to by lampy były albo wyjątkowe małe, nawet same żarówki, albo przeskalowane. Lampa podłogowa na trzech nogach z ciekawym abażurem, przypominającym kształtem i kolorem piasek na pustyni, na pewno znacząco wpłynie na aranżację całej przestrzeni w barwach szarości. Jednym słowem warto przemyśleć oświetlenie na etapie projektu wnętrz by osiągnąć wyjątkowy i niepowtarzalny efekt. Wstawiając proste, w stylu nowoczesnym meble najciekawsze efekty aranżacyjne osiągniemy dopełniając wnętrze wyjątkowymi lampami.

Lampy: w stylu nowoczesnym to już często klasyki designu

Jeśli jednak nie jesteśmy wytrawnymi znawcami designu i nie mamy pewności czy wybrana przez nas lampa szybko się nie znudzi lub okaże się, że identyczne zobaczymy u kilku znajomych, zainwestujmy w klasyk designu. Może to być lampa sufitowa wyglądająca jak opleciony pajęczyną kandelabr. Może to być ogromny ale płaski plafon pokryty łatwą do zdjęcia tkaniną. Może to też być lampa  podłogowa ale tak skonstruowana, że oświetla przestrzeń jak lampa sufitowa.  Lampy podłogowe mogą być różnej wielkości, od minimalistycznych z niewielkimi klosikami po ogromne, aranżujące całą najbliższą sobie przestrzeń. Może to też być mała ale wyrazista lampa stołowa, która idealnie odnajdzie się także w sypialni jako lampka nocna.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY