Nasz nowy dom z Katarzyną Dowbor w roli prowadzącej będzie gościł u dziesięciu rodzin, którym odmieni nie tylko domy i wnętrza, ale czasem życie. Zobaczcie, co się będzie działo w pierwszym odcinku.

Nasz nowy dom: rodzina pełna miłości

Pierwszymi, których odwiedzi Katarzyna Dowbor będą państwo Jaroniowie, którzy mieszkają w Rudniku. Są małżeństwem z siedmioletnim stażem, a rok po ślubie praktycznie z  dnia na dzień stali się rodziną zastępczą dla czwórki dzieci. W ubiegłym roku przyszło na świat ich własne dziecko. Cała ośmioosobowa rodzina mieszka na parterze w drewnianym domu w trzech pokojach. Niestety mieszkają w fatalnych warunkach. Wszystkie pomieszczenia wymagają pilnego remontu, oprócz nowej łazienki, na której wykończenie zbierała pieniądze cała rodzina. Dzieci mówią wprost o swoich małych cichych marzeniach: pragną , żeby móc wreszcie zaprosić swoich kolegów i nie wstydzić się własnego domu.

Nasz nowy dom: trudne zadanie dla Katarzyny Dowbor i ekipy

Zdaniem Katarzyny Dowbor i ekipy budowlanej programu Nasz nowy dom będzie stworzenie pokoi dla dzieci na poddaszu. Na parterze remontu wymagają podłogi, które mają po prostu dziury i są przykryte deskami. Kolejnym ważnym zadaniem dla architekt Martyny Kupczyk jest dostosowanie kuchni do potrzeb 8 –osobowej       rodziny oraz stworzenie na dole prawdziwego pokoju dziennego, w którym mogłaby spędzać czas cała rodzina. Budynek trzeba także ocieplić i pokryć dach, którego remont także został przerwany z powodu braku środków. Na wszystko ekipa będzie miała tylko 5 dni...czy zdążą w walce z czasem?

Zobaczcie co czeka nas w pierwszym odcinku, który będzie można zobaczyć w Polsacie w najbliższą niedzielę o 17.45.