W ostatnim odcinku programu Nasz Nowy Dom, Katarzyna Dowbor i ekipa budowlana, pomogły Pani Justynie, która wraz trzema córkami zajmuje duży dom, ale mimo tego cała rodzina mieszkała w jednym pokój z kuchnią.

Ich dom był ruiną, która jak zdradziła pani Justyna był przeznaczony do rozbiórki. Dzięki własnej pracy i skromnym środkom z pomocy społecznej  walczy o swój dom przeprowadzając drobne remonty. Brak stałej pracy i ciężka sytuacja materialna uniemożliwiały jej jednak samodzielny kapitalny remont.

Nasz Nowy Dom:generalna metamorfoza wnętrz

Katarzyna Dowbor wraz z architekt Martyną Kupczyk w programie Nasz Nowy Dom czekało nie lada wyzwanie, bo dom choć nie duży w połowie był nieużywaną ruderą. Pani Justyna i córki korzystały z jednego pokoju, łazienki i kuchni. Zimą, mimo wymienionych okien,  temperatura w domu spada często do 14 stopni. Jedynym pomieszczeniem z którego korzystali wtedy domownicy była kuchnia.

Dom wymagał przede wszystkim ocieplenia i nowej elewacji i dachu. Kapitalny remont objął połowę domu, która była w tragicznym stanie, kuchnia i jeden z pokoi wymagał tylko odświeżenia.  Dzięki ekipie Nasz Nowy Dom powstała nowa kotłownia, wymieniono instalację elektryczną, co i kanalizacyjną. Zlikwidowane zostały stare piece. Ekipa programu  Nasz Nowy Dom dokończyła również remont łazienki, który pani Justyna zaczęła jakiś czas temu.

Zobaczcie w galerii Nasz Nowy Dom zdjęcia wnętrz przed i po niesamowitej metamorfozie!