W niewielkim domu mieszkają samotnie matka z nastoletnią córką. Ekipa programu Nasz nowy dom postanowiła pomóc rodzinie, gdyż sytuacja tej dwuosobowej rodziny jest dość trudna, a chorująca matka wymaga stałej opieki córki i odpowiednich nakładów finansowych. Choroba przewartościowała priorytety życiowe pani Moniki jak i zweryfikowała  jej przyjaciół. Okazało się, że „przez jej chorobę” większość  z nich się wykruszyła.

Nasz nowy dom: całkowita metamorfoza

Matka razem z córką mieszkały w fatalnych warunkach. Spały razem w jednym pokoju, w starym, kilkudziesięcioletnim domu z pustaków. W programie Nasz nowy dom poprawiono warunki rodziny. W budynku panowała wilgoć, na ścianach wychodził grzyb, zimą przemarzały ściany, gdyż domu nie dało się dobrze ogrzać na skutek niesprawnego pieca centralnego ogrzewania. Ściany nie były malowane od 15 lat.
W programie Nasz nowy dom wymiany wymagało niemal wszystko, od nowego dachu, poprzez gruntowny remont elewacji zewnętrznej, aż po nowe centralne ogrzewanie, hydraulikę i instalację elektryczną. Zdjęcia z programu Nasz nowy dom pokazują, w jak strasznym stanie była łazienka, kuchnia i oba pokoje.

Nasz nowy dom: zmiany

Dzięki zaangażowaniu Katarzyny Dowbor i ekipy programu Nasz Nowy dom, wnętrza mieszkania uległy całkowitej odmianie. Matka i córka doczekały się osobnych miejsc do spania. W pokoju córki pojawiło się tez biurko, przy którym będzie mogła pracować. Nowoczesna beżowo-niebieska kuchnia ma także wygodne miejsce do jedzenia posiłków. Całkowitej zmianie uległa także łazienka – nowe płytki poprawiły estetykę i funkcjonalność wnętrza.

Zobacz galerię wnętrz PRZED i PO z programu Nasz Nowy dom!