Nadmorski klimat w stylu Hampton: aranżacja wnętrz

 aranżacja wnętrz styl morski

Aranżacja wnętrz w stylu South Hampton, mat.prasowe Lexington Company

Fot. materiały prasowe

Aranżacja wnętrz: styl Hampton. Jeśli lubisz elegancję z pewną dozą wakacyjnego luzu, spokojne kolory i morskie motywy – aranżacja wnętrza w klimacie letnich domów rodem z Long Island z pewnością ci się spodoba.

Aranżacja wnętrz w stylu Hampton jest elegnacka i zarazem kojarzy się z wakacjami. East Hampton i South Hampton to nadmorskie miejscowości we wschodniej części Long Island, ulubione wakacyjne miejsca zamożnych nowojorczyków. Po dwóch godzinach jazdy samochodem znajdują oni relaks w cudownym otoczeniu i aurze luksusu. Mieszkają pięknie: w domach o charakterze rezydencji lub mniejszych cottage, zwykle przy plaży, z widokiem na morze.

Sprawdź też: Jak zrobić lustro w stylu Hampton? DIY

Styl Hampton i aranżacja wnętrz charakteryzuje się wyrafinowaną prostotą. Bliskość morza stała się naturalną inspiracją w kwestii doboru kolorów, materiałów i motywów dekoracyjnych w aranżacji wnętrz w stylu Hampton.

Aranżacja wnętrz w stylu Hampton

Styl Hampton w aranżacji wnętrz zyskał popularność na całym świecie, ale pozostał eleganckim i wcale nietrudnym do zaaranżowania. Jeśli się na niego zdecydujesz to taka aranżacja wnętrz sprawi, że zawsze będziesz miała wrażenie, że jesteś na wakacjach. Jak wygląda taka aranżacja wnętrz w stylu Hampton z bliska, można się było przekonać, oglądając film Lepiej późno niż później. Dom bohaterki i jego wnętrza sprawiają wrażenie, jakby powstały, by cieszyć mieszkańców harmonią, przepastnymi kanapami, ciepłym światłem lamp, urodą przedmiotów. To właśnie jest styl Hampton w aranżacji wnętrz.

Aranżacja wnętrz w morskim stylu: kolory

Co składa się na idealną aranżację wnętrza w stylu Hampton? Przede wszystkim wyznacznikiem tej aranżacji wnętrz są spokojne kolory: złamane biele, sprane szarości i błękity, naturalne kolory drewna, piasku i kamieni – najczęściej bez mocnych akcentów zaburzających spokój. Blask srebra eleganckich bibelotów.

Aranżacja wnętrz w morskim stylu: meble

Aranżacja wnętrz w stylu Hampton lubi meble z różnych epok, czyli eklektyczny miks starego z nowym, ale bez szaleństw. Nie razi plażowy wyplatany fotel obok ludwika czy vintage’owego stolika. Proste formy z ciemnego lub bielonego drewna, ale mile widziane są też toczone nóżki lub solidne krzyżaki. Rozłożyste kanapy w pokrowcach z lnu lub grubego płótna, mnóstwo foteli i stolików pod lampy.

Aranżacja wnętrz w morskim stylu: dekoracje

Aranżacja wnętrz w stylu Hampton to także dekoracje: czarno-białe zdjęcia, wyłowione z morza kamienie, muszle, koralowce. Do tego stylowe wiosło (koniecznie stare, z widoczną patyną czasu), potwierdzające morski, wakacyjny charakter aranżacji wnętrz.

 aranżacja wnętrz styl angielski

Fot. Marcin Czechowicz

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY